Zaloguj się

Karolina Tokarz w dziesiątce najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce

Karolina Tokarz, prezes PROMAG S.A. (po lewej). Karolina Tokarz, prezes PROMAG S.A. (po lewej).

Znamy już wyniki rankingu "100 Kobiet Biznesu", które zostały ogłoszone przez Puls Biznesu i wywiadownię gospodarczą Bisnode. W pierwszej dziesiątce najbardziej przedsiębiorczych kobiet w kategorii firm powyżej 50 mln obrotu rocznie znalazła się Karolina Tokarz, prezes zarządu PROMAG S.A.

Prace nad wyłonieniem laureatek mają kilka etapów. W pierwszym, spośród niemal 4 mln firm Bisnode Polska wybiera kobiety, które nieprzerwanie przez dwa lata zajmowały stanowisko prezesa lub były właścicielkami firmy. Potem wyłaniane są kobiety zarządzające firmami, które w latach 2018-2019 wykazały dodatnią dynamikę wartości sprzedaży i zysku, miały dodatni wynik finansowy, terminowo wywiązywały się z obowiązku publikacji danych finansowych oraz są cenione i mają nieposzlakowaną opinię w środowisku biznesowym. Karolina Tokarz objęła stanowisko prezesa zarządu i dyrektora naczelnego PROMAG-u w 2016 r. Jej działalność i odważne decyzje wpłynęły bardzo pozytywnie na rozwój firmy, poszerzając jej portfolio produktowe, ofertę i infrastrukturę.

- Kiedy trafiłam do PROMAG S.A. ponad 20 lat temu, intralogistyka w Polsce wyglądała zupełnie inaczej niż dziś. Zdecydowane przyspieszenie i implementacja zaawansowanych technologicznie rozwiązań do polskich firm nastąpiło po wejściu do UE. Od tego czasu ta branża dynamicznie się rozwija. Dla mnie jest to bardzo ciekawe doświadczenie obserwować te zmiany i w nich uczestniczyć. Motywuje mnie to do działania i wdrażania w życie najbardziej nawet śmiałych pomysłów - mówi Karolina Tokarz.

Prezes koncentruje się głównie na rozwoju kompetencji w obszarze automatycznych, systemowych rozwiązań intralogistycznych. Dużą wagę przywiązuje do rozwoju myśli technicznej, know-how firmy i inwestycji w wiedzę pracowników. Firma ma ambicję być nie tylko integratorem rozwiązań intralogistycznych, ale też integratorem całej branży. Dlatego PROMAG S.A. uruchomił jedyną w Polsce multimedialno-praktyczną ekspozycję prezentującą najnowsze rozwiązania magazynowe pod nazwą Magazyn Przyszłości. Jest to miejsce dostępne bezpłatnie dla firm, uczelni i całej branży.

- Podstawą sukcesu każdej firmy są ludzie, dlatego stawiam na rozwój talentów i pracę zespołową. Staram się inspirować pracowników do kreowania nowych pomysłów i ich wdrażania w życie. Chętnie dzielę się z nimi doświadczeniem, wspieram zespół, rozwijam, a w trudnych sytuacjach podejmuję zdecydowane decyzje - mówi Karolina Tokarz.

O kobietach w logistyce czytaj także:
- Laureatki tytułu "Kobieta w Logistyce 2018"

Ostatnio zmieniany w środa, 11 grudzień 2019 08:47
Zaloguj się by skomentować