Zaloguj się

Grupa Tubądzin otworzyła nowoczesne centrum logistyczne pod Łodzią

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

Grupa Tubądzin za kwotę 80 milionów złotych wybudowała automatyczny magazyn wysokiego składowania w swoim Centrum Logistyczno-Dystrybucyjnym. Inwestycja pozwoli obsłużyć ponad 50.000 TIR-ów rocznie.

Centrum Logistyczne podzielone jest na dwie strefy. W pierwszej z nich składowanych i magazynowanych jest 20.000 palet na regałach o wysokości 9,5 metra. Druga ze stref odpowiada za kompletację i wysyłkę zamówień do dystrybutorów. W tej strefie znajduje się także magazyn paletowy o wysokości 23 m, mieszczący blisko 9.000 palet z płytkami największej rotacji. Z kolei podwojona liczba ramp załadunkowych optymalizuje czas załadunku i wysyłki towaru.

- Stawiamy na najnowsze technologie, które gwarantują najlepszą jakość usługi i komfort pracy - mówi Jolanta Gałązka, Dyrektor Logistyki. - W nowej części magazynu składowany jest ładunek o wadze przekraczającej 10.000.000 kg. Dzięki systemowi taśm i przenośników oraz 8 układnicom paletowym, poruszającym się z prędkością 3 m/s, płytki sprawnie docierają do stanowisk kompletacyjnych. Jeden pracownik może realizować w tym samym czasie aż 4 różne zamówienia. Pomagają mu w tym mechaniczne urządzenia chwytające, dzięki którym jedną ręką można przenieść ładunek o wadze 210 kg.


Palety dostarczane są do magazynu przenośnikami o łącznej długości 1000 m. Pracą układnic i transportem palet po przenośnikach kieruje system PLC (Programmable Logic Controller), a za zarządzanie całym procesem odpowiadają zintegrowane z nim systemy MFC (Material Flow Control) i WMS (Warehouse Management System). W obiekcie znajduje się także magazyn pojemnikowy, tak zwany miniload, który pozwala umieścić płytki dekoracyjne, listwy i mniejsze elementy kolekcji w 4500 pojemnikach. Modernizacja Centrum Logistycznego to element długofalowej strategii rozwoju firmy. Umożliwia ona w pełni elastyczną, optymalną czasowo kompletację i wysyłkę asortymentu towaru, dostosowanego do zindywidualizowanych zamówień odbiorców.

- Rozbudowa Centrum Logistycznego, która kosztowała 80 mln zł, a także niedawne modernizacje w fabrykach w Ozorkowie i Tubądzinie o wartości 40 mln zł, są kolejnymi etapami rozwoju Grupy Tubądzin - mówi Mirosław Jędrzejczyk, Prezes Zarządu Grupy Tubądzin. - Dzięki inwestycji udało się przyspieszyć i zoptymalizować procesy logistyczne, co przekłada się na skrócenie czasu realizacji zamówienia. Działania te umożliwiają nam jeszcze lepszą obsługę naszych klientów.

Więcej informacji o inwestycji można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej www.tubadzin.pl/centrum-logistyczne

O nowoczesnym centrum logistycznym rozmawialiśmy z Jolantą Gałązką, Dyrektor Logistyki Grupy Tubądzin, w numerze 6/2020 czasopisma Logistyka.
E-wydanie czasopisma jest dostępne w naszej ofercie!

Ostatnio zmieniany w piątek, 11 czerwiec 2021 09:23
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe