Zaloguj się

Nowy rekord w DCT Gdańsk

W marcu 2022 r. DCT Gdańsk (DCT), największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim, przeładował rekordową ilość 206.645 TEU (20-stopowych jednostek ekwiwalentnych). Jest to wzrost o ponad 9 procent w porównaniu z poprzednim rekordem terminalu ze stycznia 2020 roku.

Osiągnięcie to jest istotne zwłaszcza w świetle trudnej sytuacji pandemicznej, ciągłych wyzwań w globalnej branży logistycznej oraz trwającego konfliktu na Ukrainie.

- Tym ostatnim rekordem udowodniliśmy, że jesteśmy odporni pomimo zawirowań w branży, wykorzystując korzystną lokalizację DCT i utrzymując najwyższą jakość usług. Chciałbym wyrazić szczególne uznanie dla naszych pracowników, ponieważ to właśnie oni, tydzień po tygodniu, przez cały rok, zapewniają wyniki spełniające oczekiwania naszych klientów – mówi Charles Baker, Dyrektor Zarządzający DCT Gdańsk.

Pomimo trudnej sytuacji na rynku w 2021 r. DCT przeładowało rekordową ilość ponad 2.092.432 TEUs.

- W tym roku DCT Gdańsk obchodzi 15-lecie istnienia. Od 15 lat dążymy do zbudowania prawdziwego bałtyckiego hubu i bramy transportowej dla Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i krajów bałtyckich. Przeładowując w marcu ponad 200.000 TEU, osiągnęliśmy kamień milowy w przeładunkach kontenerów w Polsce. Oczekiwany wzrost w dłuższej perspektywie czasowej stanowi podstawę do budowy naszego trzeciego terminalu głębokowodnego, Baltic Hub 3 – dodaje Ch. Baker.

Po zakończeniu budowy Baltic Hub 3, DCT zwiększy swoje zdolności przeładunkowe o 1,7 mln TEU do ponad 4,5 mln TEU rocznie. Inwestycja, której wartość szacuje się na 500 mln euro (ok. 2,3 mld zł), obejmie budowę nabrzeża (zlokalizowanego na wschód od istniejącego nabrzeża T1) o długości 717 metrów, głębokości 17 metrów i 36-hektarowego terenu.

Źródło: DCT Gdańsk

Czytaj także:
Porty polskie na tle bałtyckim
Kolejne innowacje w Porcie Gdynia
Raport: polskie porty morskie w 2021 roku

Zaloguj się by skomentować