Zaloguj się

Lokalizatory GPS we flocie pojazdów

Lokalizatory GPS, montowane w ramach systemu monitoringu pojazdów, dają mnóstwo możliwości menedżerowi floty. Sprawne zarządzanie, ciągła kontrola, zabezpieczenie przed kradzieżą – to tylko podstawowe funkcje. Niewielkie urządzenia, wykorzystujące GPS i GSM, umożliwiają także automatyczne rozliczenia za przejazdy drogami płatnymi, zgodnie z systemem e-TOLL. Spójrzmy na to, jak wiele zmian można wprowadzić w firmie, która korzysta z monitoringu GPS.

Lokalizator GPS to podstawowy element systemu monitoringu GPS. Może być montowany w aucie na stałe (podłączony do instalacji elektrycznej auta i ukryty, np. poza kabiną kierowcy). Może być też przenośny, podłączany do gniazdka zapalniczki samochodowej, albo do gniazdka OBD2. Lokalizator działa w oparciu o GPS i GSM. GPS służy do stałego określania pozycji pojazdu. GSM z kolei pozwala na przesyłanie danych do aplikacji, która pozwala na zarządzanie flotą.
Menedżer floty ma do dyspozycji aplikację na komputer, tablet albo smartfon.

Monitoring GPS – dla kogo?
Monitoring GPS to rozwiązanie dla każdej firmy, która wykorzystuje w swojej działalności wszelakiego typu pojazdu.

  • Monitoring GPS można zastosować w małej firmie, która ma jedno auto firmowe.
  • Monitoring GPS można zamontować na pojazdach specjalistycznych (np. maszynach budowlanych, drogowych itd.), przyczepach, naczepach, autobusach, mikrobusach, samochodach służbowych przedstawicieli handlowych, medycznych i naukowych, pojazdach handlowców – w każdym firmowym aucie.

Podstawowe funkcje monitoringu GPS
Jakie są podstawowe funkcje, zapewniane przez monitoring GPS?

  • Położenie wszystkich pojazdów z zamontowanym monitoringiem, na dokładnych, cyfrowych mapach.
  • Czas rozpoczęcia jazdy, przerwy w pracy, prędkość, przejechana trasa w ciągu dnia, ilość kilometrów.

Co to daje? Zawsze wiesz, gdzie są Twoje pojazdy. Nikt nie wykorzysta ich w nieautoryzowany sposób (np. do własnych celów w godzinach pracy). Nikt ich nie ukradnie. Znasz dokładne godziny pracy swoich pracowników. Wiesz, kto przekracza prędkość. Wiesz, kto jeździ nieoptymalnie dobranymi trasami, co powoduje podwyższone zużycie paliwa. Możesz sprawnie zarządzać zespołem, reagując na nowe zamówienia albo awarie.

lokalizatory gps 2

Rozbudowane funkcje monitoringu GPS
System monitoringu GPS można rozbudować. W najbardziej rozbudowanej wersji łączy się go z bezprzewodowymi czujnikami, a także z systemem diagnostyki samochodowej OBD2.

  • Takie rozwiązanie pozwala na zbieranie danych np. o ciśnieniu w oponach, poziomie paliwa w baku, średnim i chwilowym zużyciu paliwa, awariach zapisanych przez system OBD2, zapisanych w sterownikach czynnościach serwisowych (wymiana oleju itd.).
  • Można sprawdzać, czy towar w izotermach i chłodniach jest przewożony we właściwych warunkach temperaturowych.

Co to daje? Po porównaniu danych wiesz na przykład, które auto zużywa więcej paliwa, choć pokonuje takie same odległości.

Rozliczenia z e-TOLL i SEND
Najlepsi dostawcy oferują systemy monitoringu GPS, umożliwiające automatyczne rozliczanie się za przejazdy drogami płatnymi (system e-TOLL) i monitorowanie przez administrację skarbową transportu paliw, alkoholu i wyrobów tytoniowych (system SEND). Kiedy auto przekracza wirtualną bramownicę (bez czekania na bramkach) system automatycznie wysyła informacje do Krajowej Administracji Skarbowej i nalicza opłaty.

Monitoring GPS od Data System – najwięcej funkcji za najmniejsze pieniądze
W ofercie Data System znajdziesz szereg lokalizatorów GPS, do montażu na stałe, do montażu w gniazdkach OBD2 i zapalniczki, z funkcjami dodatkowymi i z możliwością rozliczeń za przejazdy e-TOLL i SEND.
Sprawdź ofertę Data System, zwróć uwagę na to, że wiele lokalizatorów oferowanych jest bez abonamentu. Wybierz najlepszy system dla Twojej firmy!

Zaloguj się by skomentować