Zaloguj się

Rozpoczęcie nowej inwestycji MLP

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

W parku MLP Business Park Vienna odbyła się ceremonia wbicia pierwszej łopaty. W uroczystości wzięli udział: Karl Gasta, zastępca szefa 22. dzielnicy Wiednia, a także przedstawiciele generalnego wykonawcy Goldbeck Rhomberg i MLP Group. Zakończenie budowy innowacyjnej inwestycji typu City Logistics planowane jest na początek 2025 roku.

MLP Group świętowało rozpoczęcie prac budowlanych związanych z realizacją MLP Business Park Vienna. W ceremonii wbicia pierwszej łopaty wzięli udział przedstawiciele generalnego wykonawcy Goldbeck Rhomberg i MLP Group, a także Karl Gasta, zastępca dyrektora 22. dzielnicy Wiednia.

– 22. dzielnica Wiednia gratuluje MLP Group doskonałego wyboru lokalizacji dla swojego pierwszego projektu w Austrii. W przypadku Donaustadt deweloper zdecydował się na największą i jedną z najpiękniejszych dzielnic Wiednia. Przez długi czas dawny teren przemysłowy amerykańskiego koncernu naftowego ExxonMobil, leżący w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, leżał odłogiem. Obecnie, dzięki szeroko zakrojonej przebudowie i rewitalizacji terenu, powstaje bardzo pożądana nowa przestrzeń. Dzielnica bardzo się z tego cieszy"– podkreślił Karl Gasta, Zastępca Dyrektora 22. dzielnicy Wiednia.

– Nasza inwestycja powstająca na terenie Wiednia wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Zawarliśmy już pierwszą umowę z przyszłym najemcą i prowadzimy negocjacje z kolejnymi podmiotami o międzynarodowej renomie. Projekt wyróżnia się bardzo nowoczesną architekturą oraz zastosowaniem najlepszych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Gotowe obiekty będziemy mogli zaoferować już z początkiem przyszłego roku. Dzięki doskonałej lokalizacji jest to idealna propozycja na prowadzenie działalności w ramach tzw. ostatniej mili. Chcielibyśmy jednocześnie bardzo podziękować władzom i naszemu partnerowi Goldbeck Rhomberg za pełną zaufania i konstruktywną współpracę – stwierdził Peter Falb, Chief Country Officer Austria w MLP Group.

MLP Business Park Vienna jest pierwszym projektem realizowanym przez MLP Group w Austrii. Po zakończeniu budowy składać się będzie z czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej około 53 600 m kw. Oferować będzie elastyczny podział na moduły liczące od ok. 3 100 m kw. powierzchni. Będzie tym samym idealną propozycją dla potencjalnych podmiotów z sektora logistyki miejskiej, e-commerce i przemysłu lekkiego. Pierwszym najemcą została ODÖRFER Haustechnik KG, spółka należąca do GC Group Austria.

Park biznesowy powstaje na terenach poprzemysłowych o powierzchni około 100 000 m kw. w północno-wschodniej części Wiednia. Ma doskonałą lokalizację, zaledwie 13 km od centrum miasta. W pobliżu znajduje się również autostrada S2/A23, lotnisko Wiedeń-Schwechat i łatwy dostęp do komunikacji publicznej.

Inwestycja realizowana jest zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju oraz przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Oprócz nasadzeń, zielonych dachów, instalacji systemu fotowoltaicznego oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych, planowana jest również strefa rekreacyjna ze stawem oraz krzewami, budkami lęgowymi, aby zapewnić równowagę ekologiczną i wspierać ochronę gatunków. Celem jest również uzyskanie co najmniej złotego certyfikatu DGNB.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Źródło: MLP GROUP S.A.

Czytaj także:
PCF Procefar planuje uruchomić nową hurtownię farmaceutyczną Polsce
MLP Group z finansowaniem od ING Bank Śląski
Hillwood z nową inwestycją pod Warszawą

Zaloguj się by skomentować