logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Rośnie Centrum Logistyczne Firmy Oponiarskiej Dębica SA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Centrum Logistyczne Firmy Oponiarskiej Dębica SA, jeden z najnowocześniejszych kompleksów tego typu w Europie, jest teraz o połowę większe niż dotychczas. Centrum, którego powierzchnia magazynowa wynosiła około 30 tys. mkw., zostało powiększone o kolejne 16 tys. mkw. Ma więc w sumie 46 tys. mkw., czyli więcej niż pięć pełnowymiarowych boisk piłkarskich! Wartość obiektu wynosi obecnie ponad 20 mln dolarów.

Rozbudowa Centrum Logistycznego Firmy Oponiarskiej Dębica SA to bezpośredni efekt wzrostu produkcji fabryki w Dębicy. Dodatkowa powierzchnia magazynowa zwiększy znacząco możliwość szybkiego reagowania w okresach gwałtownie rosnącego popytu. To ważne, bo opony z magazynu w Tarnowie wysyłane są przecież na wszystkie kontynenty - powiedział Michał Mędrek, dyrektor ds. logistyki Firmy Oponiarskiej Dębica SA.

Tarnowski magazyn wyposażony jest między innymi w 46 nowoczesnych doków przeładunkowych do obsługi samochodów ciężarowych. Oprócz tego w centrum logistycznym znajduje się dwukondygnacyjny budynek socjalno-biurowy z przeznaczeniem dla pracowników obsługi magazynu, pracowników biurowych oraz kierowców.

Centrum logistyczne jest bardzo istotne dla miasta Tarnowa. Oprócz wpływów do kasy miejskiej z tytułu podatków, daje około 200 miejsc pracy zarówno w samym centrum logistycznym, jak i w firmach świadczących usługi na jego rzecz.

Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowe zabezpieczenie przeciwpożarowe centrum. Biorąc pod uwagę rodzaj składowanych towarów, wykonano tu unikalny system instalacji przeciwpożarowej, spełniający normy polskie i zaostrzone wymagania amerykańskiej normy NFPA. W praktyce oznaczało to zainstalowanie ponad 4 tysięcy tzw. inteligentnych zraszaczy o wydajności 220 l/min., zasilanych przez instalację rur o łącznej długości 22 km. Dodatkowo instalację przeciwpożarową wyposażono w ponad 800 mkw. powierzchni czynnej klap dymowych wraz z pierścieniem hydrantów zewnętrznych o podwójnym zasilaniu w wodę. Wybudowano też naziemny stalowy zbiornik o pojemności 1570 metrów sześciennych, który gwarantuje, że w razie pożaru strażacy będą mieli niemal niewyczerpane rezerwy wody. Podczas rozbudowy centrum wybudowany został dodatkowy zbiornik wody.

Firma Oponiarska Dębica SA przykłada ogromną wagę do spraw bezpieczeństwa. Dlatego 19 października o godzinie 10.00, a więc niespełna dwa tygodnie przed zaplanowanym na początek listopada otwarciem centrum, zorganizowano w nim profesjonalne ćwiczenia taktyczno-bojowe „Opona 2005”. Celem ćwiczeń jest doskonalenie systemów alarmowania, współdziałania i dowodzenia jednostkami ochrony przeciwpożarowej podczas gaszenia dużych pożarów hal magazynowych. Przewidziano w nich udział służb ratowniczych z całego Tarnowa i okolic, m. in. z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Kompanii Gaśniczej Smok II, a także specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Tarnów”.

Oprócz strażaków w tej zaplanowanej z wielkim rozmachem operacji zapewniono uczestnictwo przedstawicieli policji, pogotowia ratunkowego oraz kierownictwa Centrum Logistycznego Firmy Oponiarskiej Dębica SA.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj