logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

TNT w Chinach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

TNT nawiąże strategiczną współpracę z Cosco Group, największym w Chinach towarzystwem spedycyjnym. Ponadto TNT wprowadzi do swej floty dwa Boeingi 747, obsługujące połączenia pomiędzy Europą a Chinami.

TNT, globalny dostawca usług kurierskich, logistycznych i pocztowych, rozpocznie współpracę z Cosco Group, drugim pod względem obrotów towarzystwem spedycyjnym na świecie. Obie firmy chcą wspólnie świadczyć usługi logistyczne w regionie Azji i Pacyfiku.

TNT oraz Cosco powołają spółkę joint venture. Jej celem będzie osiągnięcie pozycji lidera w zarządzaniu łańcuchem dostaw w regionie Azji i Pacyfiku - podpisano już w tej sprawie list intencyjny. Partnerstwo z TNT Express zapewni firmie Cosco dalsze wzmocnienie pozycji na rynku usług logistycznych Azji i Pacyfiku, zaś TNT pozwoli zintensyfikować działalność zarówno w Chinach, jak i całym regionie. Połączenie atutów obu podmiotów pozwoli stworzyć wszechstronną ofertę oraz zaoferować klientom ogromny zasięg geograficzny usług.

Spółka, w której każdy z podmiotów obejmie 50 proc. udziałów, rozpocznie działalność w 2006 roku. Administrowana przez nią powierzchnia magazynowa wyniesie 1 mln mkw., zaś liczba pracowników sięgnie 1 tysiąca. Cosco wniesie do współpracy znajomość rynku chińskiego, bazę klientów i krajową sieć operacyjną, zaś TNT - globalną sieć, najlepsze w branży rozwiązania IT oraz logistyczne know-how wraz z usługami z wartością dodaną - tak by oferować klientom przejrzyste, kompleksowe rozwiązania z zakresu zarządzania łańcuchami dostaw.

Zgodnie ze strategią dotyczącą rynku chińskiego, TNT wprowadzi ponadto do służby dwa samoloty typu Boeing 747, realizujące bezpośrednie połączenia pomiędzy Chinami a Europą. Fabrycznie nowe maszyny B 747 – 400 ERF, o ładowności 100 ton, zostaną wprowadzone do eksploatacji już w przyszłym roku. Inwestycja ta pozwoli TNT zapewnić optymalną ładowność na tych trasach: do 1 250 ton tygodniowo. Boeingi 747 to największe samoloty użytkowane przez wiodące firmy kurierskie na świecie. Będą to zarazem pierwsze maszyny tego typu w korporacyjnych, pomarańczowo-białych barwach TNT. Do tej pory TNT w swojej flocie wykorzystywała głównie szerokokadłubowe maszyny koncernu Airbus serii A300. Produkty firmy z amerykańskiego Seattle są od wielu lat na wyposażeniu TNT, lecz z racji faktu, iż były używane one głównie do obsługi tras europejskich, były to mniejsze maszyny typu Boeing 737 o ładowności 23 ton.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj