logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy magazyn Schenkera w Niemczech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Eurinpro wybudował dla firmy Schenker nowy magazyn o powierzchni 18000 m kw. w Grolsheim na zachodzie Niemiec. Jest to już czwarty projekt „na miarę” zrealizowany przez Eurinpro dla firmy Schenker.

Realizacja całego projektu zajęła Eurinpro niewiele ponad 4 miesiące i została zakończona jeszcze przed założonym w kontrakcie terminem. Obecnie przeznaczone dla wielu nejemców centrum logistyczne służy klientom Schenkera do składowania i dystrybucji towarów na rynek niemiecki i europejski.

Thomas Reppahn, Dyrektor Departamentu Warehousing & Systems firmy Schenker Deutschland AG powiedział: „Firma Eurinpro doskonale sprostała naszym różnordnym wymaganiom. W ustalonym kontraktem czasie zapewniła nam sprawną i ekonomiczną realizację projektu oraz elastyczną konfigurację centrum, biorąc pod uwagę presję czasu i naszą ewentualną ekspansję. Dzięki temu dziś w swoim nowym centrum logistycznym jesteśmy w stanie obsługiwać dużą liczbę klientów.”

Firma Schenker była bardzo usatysfakcjonowana szybką i elastyczną realizacją projektu przez Eurinpro. Christian Bischoff, Country Manager firmy Eurinpro w Niemczech, wyjaśnia: „Schenker, podobnie jak wszyscy nasi klienci, musi radzić sobie z wymaganiami bardzo szybko rozwijającej się branży logistycznej. Odpowiedzią Eurinpro na nieustanną presję czasu wywieraną na firmy z tego sektora jest wydajna struktura organizacyjna i szybka realizacja projektów. To, że byliśmy w stanie dostarczyć projekt w czasie krótszym niż 5 miesięcy jest wynikiem naszej skoncentrowanej na kliencie strategii i znakomitej współpracy z firmą Schenker.”

Dzięki strategicznej lokalizacji w pobliżu Moguncji i lotniska we Frankfurcie, która zapewnia dostęp do całej sieci dróg na terenie Niemiec i Wschodniej Europy, nowe centrum logistyczne znacznie przyczyni się do ekspansji biznesowej Schenkera. Magazyn jest położony na skrzyżowaniu autostrad A60 w kierunku Wiesbaden i A61 w kierunku Mannheim, w odległości 60 km od lotniska we Frankfurcie oraz odpowiednio 35 km i 85 km od Moguncji i Mannheim.

Wybudowany przez Eurinpro najwyższej jakości centrum logistyczne „na miarę” o powierzchni 18 000 m kw. składa się z dwóch części, każda po 9 000 m kw. Magazyn o wysokości użytkowej 12 m wyposażony został w 13 doków załadunkowych oraz supergładką posadzkę. Obok magazynu Eurinpro wybudowało również 1 500 m kw. zadaszonej powierzchni zewnętrznej i 530 m kw. powierzchni biurowej. Zgodnie ze specyficznymi wymaganiami firmy Schenker, Eurinpro zapewniło też dodatkową przestrzeń przed budynkiem, która umożliwia boczny załadunek.Ostatnio zmieniany czwartek, 20 lipiec 2006 12:03

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj