logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe centrum dystrybucyjne w Novym Meście

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
C&A, jedna z sieci odzieżowych w Europie, we współpracy z Jöbstl, firmą świadczącą specjalistyczne usługi logistyczne, rozpoczęły proces przenoszenia centrum dystrybucyjnego C&A na Europę Wschodnią do nowej lokalizacji na terenie ProLogis Park Nove Mesto na Słowacji.

Nowoczesny obiekt zajmujący powierzchnię 24000 metrów kwadratowych w miejscowości Nove Mesto nad Vahom na Słowacji – zostało zbudowane w ciągu około 10 miesięcy, umożliwiając szybkie przeniesienie działalności C&A. Dzięki strategicznemu położeniu ProLogis Park Nove Mesto przy autostradzie D1, oddział C&A na Europę Wschodnią może prowadzić sprawne i skuteczne działania w zakresie magazynowania i dystrybucji dla 120 sklepów na terenie Słowacji i sąsiadujących państw, m.in. Czech, Węgier i Polski.

- Ta inwestycja to kolejny kamień milowy w historii rozwoju C&A - powiedział Christian Dreyer z firmy C&A. - Do jesieni 2008 roku, nasze usługi logistyczne obejmujące obszar Słowacji, Czech, Węgier i Polski, obecnie realizowane z Austrii, zostaną scentralizowane i będą prowadzone z naszego nowego centrum dystrybucyjnego w Novym Meście. Dzięki temu do lata 2009 roku powstanie 300 nowych miejsc pracy przyczyniających się do dalszego rozwoju regionu Novego Mesta. Nowym pracownikom przekażemy naszą filozofię usług, know-how i doświadczenie.

W nowym obiekcie dystrybucyjnym C&A można przechowywać około miliona sztuk wiszącej odzieży i 5000 palet. Cztery przenośniki taśmowe i 400 automatycznych stacji sortujących gwarantuje szybki przerób towarów; wydajność pojedynczego przenośnika to  2 800 kartonów na godzinę.

ProLogis Park Nove Mesto został zbudowany przez ProLogis, największego na świecie właściciela, zarządcę i dewelopera obiektów dystrybucyjnych. Po całkowitej rozbudowie park będzie składał się z siedmiu budynków o łącznej powierzchni ponad 100 000 metrów kwadratowych.

ProLogis Park Nové Mesto jest zlokalizowany na terenie gminy Nové Mesto nad Váhom, 100 km na północny-wschód od Bratysławy. Obiekt jest połączony z siecią dróg krajowych i międzynarodowych za pomocą autostrady D1, która zapewnia szybki i sprawny dostęp do międzynarodowych portów lotniczych w Bratysławie i Wiedniu, a także do sąsiadujących państw, stanowiąc dzięki temu strategiczną lokalizację dla działalności dystrybucyjnej.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj