logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Wincanton optymalizuje transport dla Sara Lee

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wincanton, dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, dokonał optymalizacji łańcucha dostaw dla firm należących do Grupy Sara Lee. W ramach współpracy Wincanton zadbał o transport przesyłek drobnicowych zgodny z zasadami HACCP oraz przesyłek z produktami chemii gospodarczej.

Wincanton rozpoczął współpracę z Grupą Sara Lee od projektu realizowanego dla Sara Lee Coffee and Tea Poland SA, producenta i dystrybutora kawy mielonej, rozpuszczalnej i ziarnistej. Dzięki szybkiemu i bezproblemowemu wdrożeniu oraz osiągnięciu wysokich wskaźników jakościowych, współpraca została rozszerzona o świadczenie usług logistycznych dla Sara Lee Household and Body Care, firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją chemii gospodarczej.

Sara Lee Coffee and Tea Poland SA poszukiwała dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych w celu konsolidacji towarów w jednym magazynie, obsługi magazynowej oraz transportu krajowego drobnicowego, doładunkowego i całopojazdowego, z zachowaniem zasad HACCP. W odpowiedzi na potrzeby Klienta, Wincanton przeprowadził analizę wielkości i miejsc dostaw przesyłek. Ponadto, przeprowadzono analizę wykorzystującą zaawansowane narzędzie CAST. W efekcie Wincanton zaproponował rozwiązanie optymalizujące dotychczasowy łańcuch dostaw Klienta.

Podejście to przełożyło się na osiągnięcie szeregu korzyści, m.in. zyskano szybszą dostawę przesyłek drobnicowych i zmniejszono zanieczyszczenia środowiska poprzez zredukowanie ilości pojazdów realizujących dostawy przesyłek.

- Wincanton spełnił nasze oczekiwania w zakresie realizacji terminowości dostaw przesyłek oraz w zakresie obsługi magazynowej w pełnym łańcuchu dostaw spełniającym zasady HACCP - podsumowuje Piotr Hupało, Kierownik Łańcucha Dostaw Sara Lee.

Satysfakcja Klienta przełożyła się na rozszerzenie współpracy z firmą Wincanton. Sara Lee Household and Body Care poszukiwała dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych w celu obsługi wszystkich zleceń transportowych przy jednoczesnej optymalizacji procesu.

- Podczas naszej współpracy z Wincanton przy wcześniejszym projekcie realizowanym dla Prima - Sara Lee Coffee and Tea Poland SA udało nam się wypracować obustronną otwartość i zaufanie, co przełożyło się na wymierne korzyści i rozszerzenie współpracy w zakresie dostaw przesyłek z produktami chemii gospodarczej. - komentuje Piotr Hupało.

Zanim Sara Lee Household and Body Care podjęła współpracę z Wincanton, wykorzystywała transporty dedykowane, obsługiwane przez wielu drobnych przewoźników lokalnych. Rozwiązanie to było jednak nieefektywne z kosztowego i procesowego punktu widzenia.

Wincanton zaproponował Klientowi model dystrybucji towarów w systemie sieci drobnicowej, pozwalający na realizację dostaw w 24 godziny oraz optymalizację kosztów. Ponadto zostały wdrożone systemy do weryfikacji i kontroli procesów transportowych.
- Jestem przekonany, że koncentracja na potrzebach Klienta i konsekwentne dążenie do doskonałości operacyjnej pozwoliły naszemu Klientowi wypracowywać jeszcze lepszą pozycję na rynku. - mówi Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający CEE, Wincanton.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj