Zaloguj się

DHL oferuje zrównoważone rozwiązanie dostaw części zamiennych w terenach miejskich

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

DHL modernizuje swoje rozwiązanie dostaw części zamiennych dla logistyki posprzedażowej w sektorze motoryzacyjnym, skracając czas dostaw i redukując emisję dwutlenku węgla.

Firma będzie wykorzystywać swoją sieć lokalnych centrów dystrybucji, a także korzystać z pojazdów elektrycznych do dostawy części zamiennych w metropoliach w Europie, Azji i obu Amerykach. Przy tej okazji DHL korzysta ze współpracy ze światowym producentem samochodów, Renault, który dzieli się doświadczeniem w zakresie zarządzania flotą oraz zapewnia samochody elektryczne oparte na modelu Kangoo.

- Wyzwanie polegające na umożliwieniu zrównoważonej mobilności musi być realizowane przez globalną sieć zaufanych partnerów. Dzięki zacieśnieniu relacji z DHL dążymy do połączenia know-how i siły innowacji obu naszych firm - powiedział Uwe Hochgeschurtz, starszy wiceprezes, pion sprzedaży korporacyjnej Renault.

W przeciwieństwie do zwykłego sposobu dostawy części zamiennych do warsztatów i salonów samochodowych w oparciu o przewidywane potrzeby, DHL wykorzystuje dostawy just-in-time, co pozwala zmniejszyć zapasy u producentów i w salonach samochodowych. Podobnie jak w nowoczesnej fabryce, materiały wymagane do konserwacji i napraw są zamawiane jedynie wówczas, gdy są potrzebne. Wreszcie bliskość ośrodków logistycznych sprawia, że salony samochodowe dostają części zamienne znacznie szybciej, często w zaledwie 2,5 godziny od złożenia zamówienia. Rozwiązanie to jest już dostępne w różnych miastach europejskich w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Belgii, Niemczech, Danii, Szwecji i Norwegii, a także w Chinach, Los Angeles i w Miami. Jest ono oparte na rozległej sieci logistycznej DHL i współpracy pomiędzy działami: DHL Supply Chain zajmuje się magazynowaniem, gospodarką odpadami i zarządzaniem zamówieniami, a DHL Express zajmuje się transportem.

- Potrzeby klientów są najważniejsze dla producentów samochodów, a znaczenie jakości i szybkiej obsługi posprzedażowej stale rośnie. Ma to także wpływ na logistykę. DHL znalazło zrównoważone rozwiązanie, które pozwala ciąć koszty, redukuje emisję CO2 oraz poprawia jakość i szybkość dostaw. Rozwiązanie to faktycznie przynosi zyski wszystkim zainteresowanym stronom, od producentów, przez dealerów samochodów, do klientów, oraz przyczynia się do realizacji celów w zakresie ochrony klimatu zarówno dla DHL jak i dla naszych klientów - powiedziała Manoella Wilbaut, dyrektor globalny ds. rozwoju komercyjnego sektora motoryzacyjnego, DHL Global Customer Solutions.

Producenci samochodów i dostawcy części w sektorze motoryzacyjnym wspólnie troszczą się o zrównoważoną mobilność. Podobnie jak DHL, wyznaczają oni sobie jasne cele i zobowiązani są do wypełniania podobnych zadań: zmniejszanie śladu węglowego, poprawa jakości produktów i usług oraz utworzenie silnej sieci globalnej. Partnerstwo DHL z Renault oparte jest na wieloletniej współpracy, także nad projektami zrównoważonego rozwoju, takimi jak rozwiązanie łańcucha dostaw dla systemu akumulatorów do pojazdów elektrycznych. DHL jest wiodącym dostawcą usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej, obsługującym głównych producentów samochodów i dostawców części na świecie.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 17 czerwiec 2013 12:19
Zaloguj się by skomentować