logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

"Deklaracja paletowa" sygnowana

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

12 firm - Bahlsen Polska, Carlsberg Polska, Coca-Cola HBC Polska, DHL Polska, FM Polska, Jeronimo Martins Polska, Leroy Merlin Polska, Makro Cash and Carry Polska, PepsiCo Logistyka, Piotr i Paweł, Sealed Air oraz Żabka - poparło "Deklarację paletową" przygotowaną wspólnie przez PKN EPAL oraz ECR Polska.

Od 1 sierpnia 2013 r., kiedy to nastąpiła zmiana w oznakowaniu europalet EPAL, wyprodukowano już 10 milionów sztuk tych najbardziej popularnych nośników towarowych z cechą EPAL w owalu na wszystkich wspornikach. Dzięki płynnej zmianie produkcji i podaży, udało się uniknąć obaw wielu globalnych użytkowników, że zabraknie na rynku europalet o standaryzowanych wymiarach opartych na kodeksie UIC 435-2 oraz europejskiej normie EN 13698-1.

- Palety te płynnie pojawiły się na rynku i z powodzeniem na nim funkcjonują, nie powodując zakłóceń w zakresie otwartej wymiany z europaletami produkowanymi dotychczas z oznakowaniem EUR na dwóch wspornikach - mówi Paweł Wojciechowski, dyrektor techniczny EPAL podczas uroczystego podpisania "deklaracji paletowej", która miała miejsce 15 października w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.

Deklaracja jest wyrazem dążenia zarówno PKN EPAL, ECR Polska, jak i czołowych przedsiębiorstw korzystających z europalet, do optymalizacji procesu obrotu paletami wielokrotnego użytku w związku ze zmianami na rynku palet, zaistniałymi po dniu 1 sierpnia 2013 roku. Strony podpisujące deklarację jednogłośnie oświadczyły, iż ich wspólnym celem jest zapewnienie płynności łańcucha dostaw opartego o pool paletowy EPAL i pool paletowy EUR oraz dążenie do użytkowania wyłącznie prawidłowych palet opatrzonych tymi znakami.

- Uroczyste podpisanie "Deklaracji paletowej" jest zwieńczeniem sukcesu prowadzonej od dłuższego czasu kampanii informacyjnej dotyczącej nowego cechowania europalet EPAL - mówi Roman Malicki, prezes zarządu PKN EPAL. - EPAL zaleca wszystkim swoim członkom dokonywanie wymiany oraz napraw palet EPAL i palet EUR, o ile spełniają one standardy techniczne i jakościowe zawarte w Kodeksie UIC 435-2 ff, opartym na normie europejskiej EN 13698-1 i będące zgodne z Kartami Oceny Palet.

15 października 2013 r. oficjalnie zaprezentowano nowe Karty Oceny Palet ECR EPAL, które są prostym narzędziem ułatwiającym gospodarkę paletową.

- Karty Oceny Palet są sukcesem, a sukces ma zawsze wielu ojców - mówił Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska przedstawiając nowe KOP. - Przygotowaliśmy trzy KOP w kolorze zielonym, żółtym i czerwonym, które przedstawiają odpowiednio cechy prawidłowej europalety EPAL, dopuszczalne uszkodzenia oraz niedopuszczalne wady. Jestem przekonany, że nowe KOP, wydrukowane w postaci plakatów bądź broszur, będą służyć wszędzie tam, gdzie wymieniane są palety – w szczególności w miejscach dokonywania operacji transportowych i magazynowych.

Karty Oceny Palet zostały opublikowane na nowej witrynie internetowej EPAL, skąd można je bezpłatnie pobrać.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 październik 2013 09:49

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj