logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Port HafenCity z hybrydami STILL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dbałość o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój to kluczowe priorytety, na jakich opiera się działalność terminalu rejsowego w HafenCity w Hamburgu. Zarząd HanseCC wzbogacił swą flotę wózków widłowych o 10 energooszczędnych modeli marki STILL, w tym 5 z napędem hybrydowym RX 70 Hybrid. Flota wózków widłowych w HanseCC rozbudowana została o 10 energooszczędnych modeli marki STILL, w tym 5 z napędem hybrydowym RX 70 Hybrid.

Zakup nowej floty pojazdów podyktowany był chęcią istotnego zmniejszenia zużycia energii i emisji CO2, podczas obsługi statków wycieczkowych w terminalach portu. Mając na względzie powyższe założenia, zarząd HanseCC zwrócił się do firmy Uwe Kleinwort GmbH, która specjalizuje się w wynajmie pojazdów do obsługi terminali portowych.

- Szczególnie, jeśli chodzi o kwestię efektywności energetycznej, STILL jest jednym z wiodących dostawców w branży. Dotyczy to nade wszystko hybrydowych wózków widłowych - uzasadnia przedstawiciel Uwe Kleinwort.


Czynnik, który wyróżnia wózek RX 70 HYBRID na rynku, to najmniejsze zużycie energii w swojej klasie. Spalanie, w porównaniu do konkurencyjnych pojazdów tego typu, jest bowiem o 30% niższe. Dzięki zastosowaniu zasady odzysku energii, moc kinetyczna generowana podczas hamowania, jest gromadzona w dwuwarstwowych kondensatorach Ultracaps. W chwili ponownego przyspieszenia, zostaje ona przekształcona w energię elektryczną i wykorzystana przy dalszym działaniu. Technologia hybrydowa sprawia, że RX 70 HYBRID sprawdza się podczas prac, wymagających częstego hamowania i przyspieszania. Z powodzeniem znalazł więc zastosowanie przy obsłudze towarowej statków wycieczkowych w HafenCity, gdzie istotne jest przewiezienie w krótkim czasie około 5000 sztuk bagażu i 420 palet prowiantu na pokład.
  Stanowiące połowę terminalowej floty STILL, wózki hybrydowe łączą w sobie efektywne osiągi robocze i dbałość o środowisko naturalne. Dzięki zmniejszonemu o 15% zużyciu paliwa, zanotowano spadek emisji dwutlenku węgla, co czyni RX 70 HYBRID jednym z najefektywniejszych wózków proekologicznych. Świadczy o tym również wykorzystanie w produkcji pojazdu 95% materiałów, pochodzących z recyklingu. Udźwig znamionowy od 3,0 do 3,5 tony i wyeliminowanie emisji hałasu, pozwala na pracę pojazdu w komfortowych warunkach. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań, RX 70 HYBRID zdobył międzynarodową nagrodę IFOY w kategorii czołowych wózków widłowych z przeciwwagą o udźwigu 3,5 tony.

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 listopad 2013 09:19

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj