logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

CeMAT 2014 - Polska w wielkim świecie logistyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Największe na świecie targi logistyki wewnętrznej CeMAT 2014 już za nami. Tegoroczna edycja imprezy, odbywającej się co 3 lata, zgromadziła imponujące grono 1025 wystawców, którzy prezentowali się na 120 tys. m kw. powierzchni targów w Hanowerze. Trwającą 5 dni wystawę odwiedziło 53 tys. gości z 65 krajów.

- Wartość transakcji zawartych w trakcie trwania imprezy szacowana jest na 10 mld euro i to nowy rekord CeMAT – podkreślał  Andreas Gruchow, członek Zarządu Deutsche Messe.

Zdaniem wielu ekspertów, uczestniczących w targach CeMAT, logistyka wewnętrzna jest obecnie głównym motorem innowacji. Jej rozwój powoduje wzrost w innych gałęziach przemysłu. Bez intralogistyki przemysł motoryzacyjny, handel detaliczny i hurtowy oraz branża e-commerce nie miałyby szans na tak szybki rozwój.

Wystawcy prześcigali się w prezentowaniu nowości oraz pokazywaniu premierowych produktów, a statystycy targowi odnotowali rekordową ilość 4 tysięcy produktów i rozwiązań po raz pierwszy pokazanych światu. Cieszy również fakt, iż nasi rodacy mocno zaakcentowali swoją obecność jako goście oraz wystawcy. Na każdym kroku dało się słyszeć polski język. Dla podkreślenia roli naszego kraju dla rozwoju logistyki, organizatorzy powierzyli Instytutowi Logistyki i Magazynowania i polskim oddziałom firm  STILL i  PANOPA Contract Logistics, zorganizowanie w pierwszym dniu CeMAT-u Polsko-Niemieckiego Forum Logistycznego, inicjującego targowe konferencje i dyskusje. Dzięki współpracy z niemiecką firmą METROPLAN udało się przedstawić dynamikę przemian i potencjał logistyczny naszego kraju. Dokładnie 10 lat po przystąpieniu do Unii Europejskiej Polska oferuje nie tylko atrakcyjne korzyści lokalizacyjne, ale również posiada doskonale wykształconą kadrę logistyków. Konferencja była także okazją do międzynarodowej premiery raportu "Logistyka w Polsce", opracowanego i wydanego przez Instytut Logistyki i Magazynowania.

 

Uczestnicy Polsko-Niemieckiego Forum Logistycznego: Ulrich Dantzer - Metroplan Eastern Europe,
Tomasz Janiak - Instytut Logistyki  i Magazynowania, Remy Hoeffler -  Panopa Logistik Polska, Piotr Piotrowski - Still Polska


- Podczas prac nad programem konferencji  skupiliśmy się na rozwiązaniach i  projektach  logistycznych,  które zostały opracowane w naszym kraju, ale z sukcesem są wdrażane także za granicą. Targi CeMAT zbiegły się z dziesiątą rocznicą przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Korzystając z tej okazji, podzieliliśmy się z międzynarodową publicznością naszymi doświadczeniami, wynikającymi z obecności polskiej logistyki w globalnych łańcuchach dostaw - mówi Tomasz Janiak z Instytutu Logistyki i Magazynowania. 

Pierwszy dzień targów był bardzo dobrą okazją do rozstrzygnąć konkursu na najlepszy wózek widłowy na świecie. W uroczystej gali IFOY Award 2014 (International Forklift Truck of The Year Award) nasz kraj w charakterze członka jury reprezentował Redaktor Naczelny "Warehouse Monitor" Sebastian Śliwieński. Za najbardziej innowacyjne wózki widłowe i rozwiązania intralogistyczne zostały uznane produkty potentatów: Toyota Material Handling Europe, Still, Jungheinrich i Crown. Laureaci otrzymali wykonane ze szła i stali piękne statuetki.

Włodarze targów na kończącej targi konferencji prasowej poinformowali, iż zmniejszają z 3 do 2 lat przerwę między wystawami. Kolejna edycja targów CeMAT została zaplanowana w terminie od 31 maja do 3 czerwca 2016 r.

Ostatnio zmieniany piątek, 30 maj 2014 11:50

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj