logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL i Bayern Monachium w nowej spółce partnerskiej

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

DHL jest oficjalnym Platynowym Partnerem oraz międzynarodowym partnerem klubu piłkarskiego Bayern Monachium w zakresie logistyki i eCommerce świadczącym pełen asortyment usług. 22 sierpnia 2014 roku, na Allianz Arena w Monachium, została ogłoszona sześcioletnia umowa obowiązująca do 2020 roku.

   Jako partner logistyczny DHL od wielu lat gwarantuje rzetelne przekazywanie fanom produktów promocyjnych klubu Bayern Monachium. Klub piłkarski zamierza również wykorzystać wiedzę tej przodującej w branży logistycznej międzynarodowej firmy w zakresie eCommerce.

- FC Bayern Monachium jest obecnie klubem znanym na całym świecie, a ilość jego fanów w różnych krajach na wszystkich kontynentach stale rośnie - powiedział Karl-Heinz Rummenigge, prezes Zarządu Bayern Monachium. - Właśnie zakończyliśmy naszą letnią trasę po Stanach Zjednoczonych. Ten wyjazd pokazał nam po raz kolejny, jak wielki potencjał mamy na rynkach międzynarodowych. Działając wspólnie z naszym doświadczonym i uznanym na całym świecie partnerem, jakim jest DHL, chcemy dalej rozwijać nasze internetowe punkty kontaktowe z fanami na całym świecie, a tym samym nasz międzynarodowy merchandising.

Obecnie coraz więcej ludzi robi zakupy w sklepach internetowych, a w zasadzie nie ma takiej drugiej dyscypliny sportowej jak piłka nożna, która poruszałaby tak mocno fanów na całym świecie. Podobnie jak handel międzynarodowy, fani mistrzowskich zespołów z całego świata stają się coraz bardziej zintegrowani.

   Oprócz Niemiec i Stanów Zjednoczonych, rynkami charakteryzującymi się dużym wzrostem zainteresowania piłką nożną są Chiny oraz inne kraje azjatyckie. Aby dotrzeć do fanów na całym świecie, zespołom potrzebna jest logistyka: branża stwarza czołowym klubom, jakim jak Bayern Monachium, przełomową przewagę konkurencyjną - zwłaszcza w coraz bardziej krytycznym obszarze, jakim jest wysyłanie produktów promocyjnych. Korzyści takie obejmują dostawę przeprowadzoną w ciągu kilku godzin w dniu złożenia zamówienia, elastyczne ramy czasowe dostawy i przesyłki zwrotnej, jak również koncepcję mocnej logistyki i wartości dodanej.

- Naprawdę nie możemy się już doczekać naszego strategicznego sojuszu z tak szanowanym partnerem jak klub piłkarski Bayern Monachium - powiedział Frank Appel, prezes Deutsche Post DHL. - Nasze usługi będą stanowić podstawę umożliwiającą zespołowi budowanie jego sukcesu zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. Dwie silne, uznawane na całym świecie marki - klub piłkarski Bayern Monachium i DHL - będą również czerpać korzyści z umowy partnerskiej w zakresie sponsorowania, którą zawarły.

   W ramach porozumienia, DHL uzyskał szerokie uprawnienia reklamowe, którym towarzyszy współpraca na zasadzie wyłączności w dziedzinie logistyki, pełnych rozwiązań e-commerce oraz tradycyjnych operacji pocztowych. Prawa te obejmują nagrywanie spotów reklamowych, imprezy PR i wykorzystanie wspólnego partnerskiego logo. Od lat, sponsorowanie imprez sportowych odgrywa kluczową rolę w komunikacji marki prowadzonej przez dwie główne marki Deutsche Post DHL. Od piłki nożnej po Formula1™ i rugby - DHL niezawodnie transportuje sprzęt i korzysta z platform sportowych zorientowanych na klienta wspierając obecność swojej marki. Od lat marka Grupy Deutsche Post jest ważnym partnerem Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) i jest oficjalnym sponsorem krajowego Pucharu organizowanego przez to stowarzyszenie oraz niemieckiej męskiej drużyny piłkarskiej.
   W pierwszej fazie nowego partnerstwa, fani i odwiedzający Allianz Arena w Monachium mogą korzystać z magazynu DHL w celu wysyłania towarów z FC Bayern Megastore bezpośrednio do swoich domów.

Ostatnio zmieniany środa, 10 wrzesień 2014 09:31

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris buduje dwuprzegubowy pojazd o długości 24 metrów

Solaris buduje dwuprzegubowy pojazd o długości 24 metrów

Firma Solaris Bus & Coach S.A regularnie poszerza ofertę o kolejne innowacyjne pojazdy. W 2006...

GTFL z magazynem w Błoniach

GTFL z magazynem w Błoniach

Firma GTFL Sp. z o.o. wynajęła ponad 3,5 tys. m kw. powierzchni magazynowo-biurowej w obiekcie...

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj