logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wim Bosman teraz jako Mainfreight Poland

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 lutego 2015 roku Wim Bosman Polska zmienił nazwę na Mainfreight Poland. Tym samym zakończył się proces integracji i rebrandingu Wim Bosman z globalnym dostawcą usług logistycznych - nowozelandzką Grupą Mainfreight. Dzięki temu firma poszerzyła ofertę usług i zapewnia polskim klientom pełny dostęp do globalnych rozwiązań logistycznych. 

   Mainfreight Poland to kompleksowy dostawca rozwiązań logistycznych w ramach łańcuchów dostaw. Specjalizuje się w transporcie i spedycji drogowej, morskiej oraz lotniczej, logistyce kontraktowej oraz w zaawansowanych „szytych na miarę” rozwiązaniach logistycznych - dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.
    2015 rok będzie kolejnym rokiem intensywnego rozwoju Mainfreight Poland. Wzmacniając ofertę z zakresu logistyki kontraktowej firma planuje uruchomienie nowego magazynu oraz cross docku wspierającego procesy dystrybucji w relacji Europa Zachodnia - Europa Środkowo-Wschodnia. Firma rozbuduje regularne połączenia drobnicowe (przewozy paletowe) w relacjach z Portugalią, Hiszpanią, Rumunią. Zamierza również zwiększyć udział aut w przewozie drobnicy z  Belgią i  Holandią, a także rozszerzyć funkcjonalności systemów TMS do zarządzania transportem i zleceniami spedycyjnymi. Planowany jest również systematyczny rozwój floty własnych pojazdów. Obecnie firma posiada w Polsce 100 pojazdów ciężarowych oraz współpracuje ze stałymi podwykonawcami dysponującymi ponad 200 autami. Centrala firmy Mainfreight Poland znajduje się w Pruszkowie, oddziały: w Katowicach i Warszawie, a wkrótce także w Poznaniu.

- Pełne włączenie w struktury Mainfreight Group oznacza dla nas nowe standardy i poszerzenie zakresu dostępnych usług i możliwości logistycznych. Dzięki temu klientom zapewniamy międzynarodowe doświadczenie i know-how specjalistów Grupy Mainfreight, zdobyte na 5 kontynentach w blisko 240 oddziałach, podparte doskonałą znajomością funkcjonowania rynku w Polsce - mówi Beata Krawczyk, dyrektor zarządzająca Mainfreight Poland.

   Proces wejścia na europejski rynek nowozelandzkiego lidera logistycznego, jednego z największych operatorów logistycznych na świecie - Grupy Mainfreight rozpoczął się w 2011 roku przejęciem 100% udziałów holenderskiego lidera branży TSL - Wim Bosman. Fuzja przedsiębiorstw oznaczała wewnętrzny proces integracji operacyjnej, serwisowej i systemowej w ramach Grupy Mainfreight, zakończony w Polsce zmianą nazwy i rebrandingiem 1 lutego 2015 roku. Obroty Mainfreight w Europie w 2014 roku wyniosły 250 mln EUR, a globalnie Grupa osiągnęła ponad 1,2 mld EUR.
   
- Warte podkreślenia jest to, że firma Mainfreight kieruje się 100-letnią wizją rozwoju, co oznacza, że decyzje podejmowane są z myślą o tym, jakie mogą mieć skutki przez następne 100 lat. Takie podejście określa zasady funkcjonowania firmy począwszy od rekrutacji pracowników, relacji z klientami i dostawcami, aż po strategię wzrostu. Najlepiej oddaje to hasło, które jest podstawą kultury Mainfreight Group „Special people, Special company”  - podsumowuje Beata Krawczyk.

   W związku ze zmianą nazwy, uruchomiona została nowa strona internetowa. Od teraz informacje na temat działalności Mainfreight Poland dostępne są na www.mainfreight.pl.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 luty 2015 13:46

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj