logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Ruszyła kampania informacyjna DHL Express (Poland)

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Po udanym roku działalności w obszarze przesyłek logistycznych, DHL Express (Poland) nie zwalnia tempa i od stycznia 2015 prowadzi ofensywną kampanię informacyjną skierowaną do nabywców usług międzynarodowych.

   Dobra sytuacja firmy ma swoje odzwierciedlenie we wskaźnikach makroekonomicznych Polski za ubiegły rok oraz w dobrej kondycji polskiej gospodarki. Według oficjalnych danych z GUS i zdaniem ekonomistów, rok 2014 był udanym dla polskiej gospodarki mimo trudnego otoczenia zewnętrznego, w tym niestabilnej sytuacji na Wschodzie. Optymizmem napawa również pozytywne nastawienie przedsiębiorców do 2015 roku, o czym świadczy niesłabnące zainteresowanie międzynarodową wymianą handlową.

   Global business w wykonaniu DHL Express
Kluczowym obszarem działalności DHL Express (Poland) jest wspieranie polskich firm w międzynarodowej ekspansji. Dzisiaj DHL Express (Poland) oferuje wieloletnie doświadczenie w branży logistycznej poparte zdobytym zaufaniem i lojalnością klientów. Jako firma o międzynarodowym uznaniu dysponuje globalną siecią połączeń do ponad 220 krajów i terytoriów. Zasięg działalności DHL Express obejmuje ponad 500 lotnisk na całym świecie, za pośrednictwem których każdego dnia operator zapewnia usługi kurierskie i ekspresowe firmom oraz klientom prywatnym. W przypadku DHL Express (Poland) zintegrowana sieć połączeń lotniczych, realizowanych tylko do/z Polski obejmuje 200 połączeń co miesiąc. Dzięki temu firma zapewnia bardzo krótkie czasy dostaw i wczesne doręczenia pilnych przesyłek, niezależnie od miejsca docelowego – np. w przypadku przesyłek z/do USA czas dostawy wynosi 1-2 dni roboczych, dla przesyłek z/do Chin - od 2 do 3 dni. W obrocie towarowym z zagranicą niezwykle ważne są aspekty celno-podatkowe. W DHL Express sprawną i rzetelną obsługą w kwestiach celnych zajmują się agencje celne zlokalizowane w sześciu miastach Polski.
   Przyznany firmie certyfikat AEO (Autohorised Economic Operators) upoważnia do stosowania uproszczonych procedur celnych, a jednocześnie potwierdza, że DHL Express (Poland) jest wiarygodnym partnerem dla administracji celnej Unii Europejskiej.

   Zawsze i wszędzie na czas
W ramach działalności global business, DHL Express (Poland) oferuje doręczenie przesyłki międzynarodowej w systemie „od drzwi do drzwi”, przed określoną godziną, z dnia na dzień lub w pierwszy możliwy dzień roboczy, w usłudze tzw. Time Definite (TDI). W zależności od indywidualnych potrzeb zamawiającego, Time Definite udostępnia wiele opcji z możliwością wyboru tej najkorzystniejszej:

DHL EXPRESS 9:00/DHL IMPORT EXPRESS 9:00
- zapewnia dostawę przesyłki „od drzwi do drzwi” przed 9:00 w pierwszym możliwym dniu roboczym wraz z aktywnym powiadomieniem o doręczeniu oraz z gwarancją zwrotu kosztów transportu w przypadku opóźnienia, wg warunków gwarancji zwrotu pieniędzy DHL;
DHL EXPRESS 12:00/DHL IMPORT EXPRESS 12:00 - oznacza dostawę przesyłki „od drzwi do drzwi” przed 12:00 wraz z proaktywnym potwierdzeniem doręczenia oraz z gwarancją zwrotu kosztów transportu w przypadku opóźnienia, wg warunków gwarancji zwrotu pieniędzy DHL;
DHL EXPRESS WORLDWIDE/DHL IMPORT EXPRESS WORLDWIDE jest najpopularniejszą usługą doręczenia przesyłki z dnia na dzień lub w pierwszy możliwy dzień roboczy;

   W przypadku przesyłek dokumentowych klienci mają do dyspozycji DHL EXPRESS ENVELOPE - szybką, niezawodną i prostą usługę doręczenia dokumentów z dnia na dzień lub w pierwszy możliwy dzień roboczy.
Specjalną kategorię stanowi obsługa przesyłek wrażliwych i medycznych, dla których dedykowana jest usługa DHL MEDICAL EXPRESS/DHL IMPORT MEDICAL EXPRESS polegająca na przesyłaniu substancji biologicznych kat.B (UN 3373) wg priorytetowej obsługi.
   W ramach usług dodatkowych, klienci nadający przesyłki międzynarodowe mają do dyspozycji m.in. ubezpieczenie przesyłki, z którego chętnie korzystają wysyłający towary o znacznej wartości. Ubezpieczenie oferowane przez DHL Express (Poland) chroni przed wieloma zdarzeniami losowymi. W przypadku zaginięcia lub uszkodzenia towaru pozwala ono na uzyskanie odszkodowania od ubezpieczyciela. Jako operator na rynku ekspresowych usług lotniczych DHL Express (Poland) oferuje ubezpieczenie przewożonych towarów do wartości 500 tys. EUR.
   Ponadto klienci DHL mogą skorzystać z odroczonej formy rozliczenia podatku VAT w deklaracji podatkowej korzystając z usługi NVI. Usługa ta umożliwia bezgotówkowe rozliczenie w deklaracji VAT podatku z tytułu importu towarów zgłoszonych przez DHL w procedurze uproszczonej. Eliminuje to konieczność wpłacania kwoty podatku VAT do Urzędu Celnego. Rozliczenie podatku VAT następuje w deklaracji podatkowej. Klient DHL korzystający z usługi NVI zyskuje podwójnie, ponieważ skraca się czas przeznaczony na czynności związane z rozliczeniami między Urzędem Celnym, Urzędem Skarbowym a importerem oraz poprawia się płynność finansowa w odniesieniu do rozliczania podatku VAT na zasadach ogólnych.

- Prowadzona kampania jest kontynuacją działań projektowych rozpoczętych jesienią 2014 roku i skierowanych do nabywców mających międzynarodowe potrzeby logistyczne - powiedział Krzysztof Świetlik, dyrektor ds. marketingu (Int) DHL Express (Poland). - Możliwość wyboru najkorzystniejszej usługi, doręczenie na czas, bezpieczeństwo przesyłki, ułatwienia w formalnościach podatkowych, informacje na temat obowiązujących regulacji celnych w danym kraju bądź grupie krajów, to wszystko dzisiaj oferuje DHL Express (Poland).

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 marzec 2015 09:45

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj