logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DHL Parcel rozszerza ofertę usług dla odbiorców paczek w Berlinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W wyjątkowym projekcie pilotażowym DHL Parcel zamienia stolicę Niemiec, Berlin, w stolicę paczek. Do końca 2016 r. Berlin będzie posiadał najgęstszą sieć alternatywnych opcji dostawy nie tylko w Niemczech, ale także w całej Europie. Połowa dzisiejszych przesyłek w stolicy będzie obsługiwana za pomocą zautomatyzowanych rozwiązań, takich jak Paczkomaty DHL, skrzynki na paczki DHL i punkty Parcel Shop. W rezultacie DHL Parcel będzie w stanie jeszcze lepiej sprostać wymaganiom klientów sklepów internetowych pod względem mobilności i elastyczności w Berlinie.

- E-commerce rozwija się na całym świecie i jest szczególnie popularne w Berlinie - mówi Jürgen Gerdes, członek zarządu ds. eCommerce - Parcel w Grupie Deutsche Post DHL. - Dziś ludzie przemieszczają się częściej niż kiedykolwiek, a to oznacza, że tradycyjne formy dostawy, takie jak dostawy do domu to za mało. Dlatego będąc liderem w dziedzinie paczek, już od lat rozwijamy alternatywne rodzaje dostawy, które odpowiadają na potrzeby klientów sklepów internetowych oraz odpowiadają ich stylowi życia.  Nasz jedyny w swoim rodzaju projekt w Berlinie jest początkiem ery jeszcze większej elastyczności, która jest możliwa dzięki ogromniej liczbie stale dostępnych zautomatyzowanych punktów przyjęcia i odbioru paczek.

   Według ostatnich badań zachowań konsumentów, ponad 60 procent mieszkańców stolicy Niemiec robi regularne zakupy w internecie. Trend ten stale zyskuje na popularności. Konsumenci coraz częściej żyją w biegu. Mieszkają w jednoosobowych gospodarstwach domowych, co oznacza, że często nikogo nie ma w domu, gdy do drzwi dzwoni kurier. Dlatego DHL Parcel połączył znane i nowe rodzaje rozwiązań. Sieć Paczkomatów DHL popularna wśród 8 milionów klientów w całych Niemczech, w Berlinie zostanie znacznie rozszerzona - z obecnej liczby 180 jednostek do 500 do końca 2016 r. Do tego czasu, będzie możliwe przetworzenie do 50000 paczek dziennie.
   Co więcej, na wielu podwórkach w Berlinie pozostawia się przestrzeń na niedawno opracowane skrzynki na paczki przeznaczone dla mieszkańców wynajmowanych mieszkań i budynków. Do roku 2016 zainstalowanych może zostać nawet kilka tysięcy skrzynek na paczki na całym miejskim obszarze Berlina.
   Trzecim kluczowym elementem innowacyjnego projektu w Berlinie są punkty DHL Parcel Shop. Z niemal 900 punktami Parcel Shop i punktami detalicznymi Deutsche Post, Berlin ma największą sieć odbioru paczek w Niemczech. Dziś mieszkaniec Berlina musi przejść średnio zaledwie 360 metrów, aby dotrzeć do najbliższego punktu DHL Parcel Shop. W niedalekiej przyszłości DHL otworzy punkty Parcel Shop w miejscach, w których klienci mogą zarówno wysłać, jak i odebrać paczki.
   To nie wszystko - firma DHL Parcel oprócz bieżących opcji dostawy wieczornej, w tym roku udostępni dodatkowe przedziały czasowe dla dostaw realizowanych przez cały dzień.
Po raz pierwszy w Niemczech, w ramach projektu DHL Parcel wprowadza zupełnie nowe opcje crowdsourcingu i testuje nową aplikację na smartphony. Pozwoli to korzystać z innych środków transportu, takich jak taksówki i firmy dostawcze, tak aby paczki mogły dotrzeć do swoich adresatów jak najszybciej.

Ostatnio zmieniany wtorek, 09 czerwiec 2015 07:51

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj