logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dajar rozszerza współpracę z CHEP na europejskich rynkach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dajar, polski producent i dystrybutor artykułów gospodarstwa domowego, mebli ogrodowych oraz wyposażenia dla branży HoReCa, rozszerza zakres współpracy z firmą CHEP. Od początku współpracy obu podmiotów wolumen zamawianych palet w Polsce wzrósł blisko dwukrotnie. A dzięki prężnemu rozwojowi firmy na rynkach Południowej i Wschodniej Europy kooperacja będzie obejmować także obszar Węgier i Rumunii. W celu zwiększenia efektywności kosztowej Dajar zamierza sprawdzić możliwość konwersji na palety CHEP także u swoich dostawców m.in. z Turcji.

   Produkty Dajaru dystrybuowane są głównie pełnopaletowo do sieci handlu nowoczesnego. W ofercie firmy znajdują się m.in. międzynarodowe marki: Ambition, Disney, Patio, Pyrex, Arcusine. Duża część oferty jest całoroczna, jednak firma ma także rozbudowany segment sezonowy m.in.: meble ogrodowe. Przedsiębiorstwo zatrudnia 870 osób w 9 lokalizacjach w Polsce. Pewne grupy produktów transportowane są m.in. z Francji, Rosji, Chin oraz Turcji. Sercem dystrybucji firmy jest Toruń, w którym znajduje się centralny magazyn wysokiego składowania. To do niego wysyłane są zarówno produkty z zakładów produkcyjnych, jak i większość importowanych towarów.
   Taki sposób funkcjonowania narzuca szereg wyzwań logistycznych, których rozwiązanie powierzono CHEP POLSKA. W okresie poprzedzającym współpracę z CHEP, firma miała problem z akceptacją palet i wysokimi odpisami u swoich odbiorców. Kwestia kontrolowania jakości palet była bardzo uciążliwa, a prowadzenie administracji paletowej oraz konieczność odbierania ich od kontrahentów generowały wiele nadprogramowych operacji, stanowiących dla firmy dodatkowy koszt.

 - Szukaliśmy rozwiązania, które da nam oszczędności operacyjne i finansowe. Zależało nam na znalezieniu alternatywy do stosownego wcześniej nośnika, który w dystrybucji nie był w 100% efektywny. Naszym partnerem w zakresie obsługi palet musiała być firma, która ma szeroką sieć dystrybucji oraz jest w stanie dostarczyć akceptowalne przez odbiorców nośniki do wszystkich naszych lokalizacji w Polsce - podsumowuje Adam Kubicki, Logistics Manager Dajar Sp.z o.o. - Po porównaniu kosztów oprócz wygody rozwiązanie jest także efektywne kosztowo. Eliminacja kwestii paletowej z rozmów z naszymi odbiorcami i transporterami wpłynęła także na poprawę relacji.

   W ostatnich latach firma opiera swoją strategię na rozwoju działalności na rynkach Europy Środkowej. Nowe spółki Dajar powstały m.in. w Rumunii, Słowacji oraz na Węgrzech, co pozwala na jeszcze większą efektywność obsługi w regionie.  We współpracy z partnerami biznesowymi spółka stara się budować mocne, strategiczne relacje, których celem jest zwiększenie efektywności operacyjnej i kosztowej przy poszanowaniu zasad terminowości. 

- Rozbudowana siatka centrów serwisowych CHEP oraz współpraca z ponad 9000 punktami dystrybutorskimi w Polsce sprawia, że dla firm działających w takiej skali jak Dajar jesteśmy partnerem gwarantującym wysoką efektywność i pewność dostaw - podkreśla Kinga Di Salvo, dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie. - Zaletą CHEP jest także fakt, że firma działa w ponad 50 krajach świata i stale rozwija swoje zaplecze. W ostatnich latach prężnie zwiększamy zasięg działania w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Dla wielu polskich eksporterów i importerów to ważne kierunki biznesowej ekspansji. Naszym celem jest ułatwianie im prowadzenia biznesu i zdejmowanie z nich ciężaru zarządzania łańcuchem dostaw.

   Współpraca z CHEP przełożyła się przede wszystkim na uproszczenie procesów logistycznych. Dzięki wykorzystywaniu niebieskiej palety, Dajar może skupić się na kluczowych dla firmy procesach produkcyjnych i logistycznych. Gospodarka paletowa nie wymaga teraz od działu logistyki dużego zaangażowania i wysokich nakładów pracy. Poprawiły się także relacje z partnerami biznesowymi, a obsługa przez jednego partnera paletowego wyraźnie zoptymalizowała koszty.
   Firma CHEP jest światowym liderem w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania paletami. Założona w 1945 roku, działa aktualnie w ponad 50 krajach świata świadcząc usługi największym globalnym firmom z sektora dóbr konsumpcyjnych. Właścicielem firmy jest Grupa Brambles Limited notowana na australijskiej giełdzie papierów wartościowych. Do Grupy Brambles należą oprócz CHEP - IFCO, Pallecon, Transpac oraz Ferguson Group.
   CHEP oferuje usługę poolingu palet, która polega na współużytkowaniu stałej jakości palet i kontenerów przez wielu klientów. Pooling jest strategicznym rozwiązaniem biznesowym dla firm, które chcą ograniczyć wydatki kapitałowe i poprawić działanie łańcucha dostaw. Rozwiązania logistyczne CHEP są przyjazne dla środowiska i pomagają chronić produkty klientów przed uszkodzeniem w trakcie transportu i magazynowania poprzez połączenie nowoczesnej technologii, wieloletniego doświadczenia i ogromnej bazy aktywów CHEP zatrudnia ponad 9,5 tys. pracowników, zarządza blisko 250 milionami palet. W Europie CHEP posiada ponad 400 magazynów serwisowych palet. CHEP w Polsce istnieje od 15 lat, a z jego systemu korzysta ponad 500 przedsiębiorstw, w tym firmy polskie, jak i koncerny międzynarodowe. Aktualnie CHEP Polska wydaje rocznie ponad 15 mln palet swoim klientom w Polsce oraz oraz odbiera palety z ponad 9.000 punktów dystrybucyjnych. Palety podlegają inspekcji i naprawie w Centrach Serwisowych - Kampinos, Radom, Świętochłowice, Gądki, Bydgoszcz, Niewiadów.
   Za swoje zaangażowanie we wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju firma otrzymała nagrody: Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2013 oraz Promotor Ekologii 2015. W 2015 roku firma CHEP Polska otrzymała także tytuł Gazeli Biznesu przyznawany przez dziennik gospodarczy Puls Biznesu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 czerwiec 2015 07:41

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj