logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

CHEP pomaga lokalnie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

CHEP Polska w ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju prowadzi działania CSR oparte o zaangażowanie pracowników firmy. Rok 2015 upłynął pod znakiem wolontariatu pracowniczego i aktywności na rzecz społeczności lokalnych w miejscach prowadzenia działalności biznesowej CHEP. Projekt Zrównoważony rozwój ma na celu między innymi wsparcie społeczności odznaczających się największymi potrzebami. Akcje charytatywne realizowane są wolontaryjnie przy udziale osób zatrudnionych w CHEP.

- Dbanie o zrównoważony rozwój w przedsiębiorstwie jest w obecnych czasach nie tylko pożądaną postawą prospołeczną, lecz koniecznością związaną z rekompensowaniem negatywnego wpływu biznesu na środowisko i społeczeństwo. Zrównoważony rozwój to dla nas jeden z podstawowych elementów polityki firmy - mówi Kinga Di Salvo, Country General Manager, CHEP Polska i kraje bałtyckie. - Jednym z celów realizowanych w ramach strategii jest wsparcie społeczności lokalnych, w których funkcjonuje CHEP. Działania CSR, które prowadzimy m.in. przy pomocy wolontariatu pracowniczego, są dla nas źródłem radości i satysfakcji. Podziękowania, jakie otrzymujemy za naszą pomoc, pozwalają nam ze zdwojoną energią angażować się w kolejne akcje charytatywne – dodaje.

   W roku 2015 wsparcie CHEP skierowane było m.in. do podopiecznych domu dziecka w Białowieży, domu dziecka dla przewlekle chorych dzieci Fundacji „Dom w Łodzi”, Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. Sue Ryder w Warszawie. Formy wsparcia są różnorodne,  dostosowane zarówno do potrzeb beneficjentów, jak i umiejętności oraz talentów pracowników CHEP. Wolontariusze CHEP pomagali potrzebującym w remontach, biegli w na 10 km i w maratonie, kolędowali, organizowali świąteczną aukcję charytatywną, podczas której licytowano przedmioty ofiarowane przez pracowników. Aukcja przyniosła ponad 17 tysięcy złotych zysku, który został przeznaczony na wsparcie fundacji „Dom w Łodzi”. W tym roku udało się również wesprzeć organizację obchodów Dnia Obywatela w ZOL-u im. Sue Ryder w Warszawie.
   W 2015 roku do grona stale wspieranych organizacji społecznych dołączył Bank Żywności. Wolontariusze CHEP uczestniczyli we wspólnej akcji, w ramach której wraz z pracownikami lokalnego banku zbierali i dystrybuowali żywność dla potrzebujących. W ramach działań na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zebrano ponad 1000 kilogramów warzyw i owoców, które następnie rozdano organizacjom pozarządowym zajmującym się pomocą najbardziej potrzebującym. Także w czasie Świątecznej Zbiórki Żywności 15 wolontariuszy CHEP wsparło pracowników Banku w sortowaniu i pakowaniu zebranej żywności. Wszystkie działania podejmowane  w ramach strategii Zrównoważony rozwój CHEP to zaledwie kropla w morzu potrzeb, jednak to, co udało się osiągnąć, pokazuje, że warto pomagać. Działania charytatywne realizowane przez CHEP Polska zostały docenione w konkursie European Business Award. CHEP Polska został nominowany do nagrody w kategorii Environmental & Corporate Sustainability.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 styczeń 2016 07:29

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dynamiczny start 2018 w ESA logistika - nowy magazyn w…

Dynamiczny start 2018 w ESA logistika - nowy magazyn w Poznaniu

ESA logistika, operator logistyczny, będący częścią Grupy Hitachi System Transport, odpowiadając na potrzeby swych klientów...

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej,...

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj