logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Goodman umacnia swoją pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, z sukcesem zakończyła I połowę roku finansowego 2016, podpisując umowy najmu niemal 1 mln mkw. powierzchni logistycznej w Europie kontynentalnej. Ponad 720 000 mkw. powierzchni jest aktualnie w trakcie budowy, z czego budowa 544 000 mkw. rozpoczęła się w I półroczu roku finansowego 2016 (tj. przed 31 grudnia 2015 r.).

   W samej Europie Środkowo-Wschodniej firma zarządzała 944 000 mkw., czyli powierzchnią o 35% większą niż przed rokiem. Największy wpływ na rozwój Goodman w regionie miała Polska, gdzie portfolio Grupy osiągnęło 702 000 mkw. Na pozostałe 242 000 mkw. składają się nieruchomości na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji. W I półroczu roku finansowego 2016, w Europie Środkowo-Wschodniej Goodman zawarł umowy najmu 77 000 mkw. powierzchni magazynowej.

- Rozwój Grupy Goodman przez ostatnie półrocze w Europie Środkowo-Wschodniej wpisywał się w trend rosnącego popytu na najwyższej jakości obiekty logistyczne w najlepszych lokalizacjach. Nasze wyniki potwierdzają, że jesteśmy jednym z liderów rynku oraz posiadamy solidne podstawy, aby dalej umacniać naszą pozycję w regionie - powiedział Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią. - Z kolei duża aktywność w zakresie wynajmu już istniejących nieruchomości potwierdza wysoką jakość naszego portfolio, przewagę elastycznego podejścia do zarządzania nieruchomościami oraz siłę naszych relacji z klientami.

   Goodman rośnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej
W ciągu ostatniego półrocza, Goodman zakończył budowę 94 000 mkw. powierzchni magazynowej, z czego 79 000 mkw. w Polsce. Pozostałe 15 000 mkw. zostało przekazane w Goodman Senec Logistics Centre na Słowacji. W Polsce Goodman oddał do użytku dwa pierwsze obiekty w nowym parku Goodman Wrocław IV Logistics Centre o łącznej powierzchni 40 000 mkw. W Pomorskim Centrum Logistycznym położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk, Goodman oddał łącznie 46 800 mkw. powierzchni logistycznej. W kolejnych miesiącach Goodman będzie dalej zwiększał swoje aktywa w zarządzaniu w Polsce o około 50 000 mkw., na co składa się rozbudowa o 17 700 mkw. centrum logistycznego dla ILS z Grupy Inter Cars.
   Na Węgrzech, Goodman nadal będzie się koncentrował na rozbudowie portfolio w ramach banku ziemi niedaleko Budapesztu. W centrach logistycznych w Gyál i Üllő, Goodman może wybudować kolejne 130 000 mkw. powierzchni logistycznej. Goodman Senec Logistics Centre ma z kolei priorytetowe znaczenie dla Grupy na Słowacji - w centrum tym klienci mogą objąć jeszcze 77 000 mkw. W 2015 r. Goodman systematycznie rozwijał tę inwestycję, a dalsza rozbudowa jest w planach.

   Elastyczne podejście do potrzeb klientów
W I półroczu roku finansowego 2016, Goodman podpisał umowy na wynajem 62 000 mkw. istniejącej powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym zakresie Goodman był szczególnie aktywny w Goodman Kraków Airport Logistics Centre, gdzie wynajął 26 000 mkw. oraz w Goodman Toruń Logistics Centre, gdzie wynajął 24 600 mkw. powierzchni logistycznej. Goodman utrzymał 100-proc. wskaźnik wynajmu w Czechach i na Węgrzech, podpisując umowę przedłużenia najmu 7 700 mkw. z Bosal w Goodman Kecskemét Logistics Centre. Dla całego portfolio nieruchomości w regionie Europy kontynentalnej współczynnik wynajętej powierzchni utrzymuje się na poziomie 98%, zaś wskaźnik utrzymania klientów przekracza 80%.

   Światowe trendy i wyniki
Goodman nadal doświadcza wysokiego popytu na budowę nowoczesnej, wysokiej jakości powierzchni logistycznej w kluczowych lokalizacjach. W I półroczu roku finansowego 2016, aktywa w zarządzaniu Grupy zwiększyły się do 22,4 mld euro, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu do końca 2015 roku. Grupa prowadziła 72 nowe projekty w 11 krajach na całym świecie. W kluczowym dla Grupy portfolio, wskaźnik wynajętej powierzchni utrzymywał się na poziomie 96%.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 marzec 2016 07:25

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj