logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Parcel z największą sortownią paczek w Niemczech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czerwcu Grupa Deutsche Post DHL otworzyła w Obertshausen, najnowocześniejsze i najbardziej wydajne centrum sortowania o przepustowości sortowej 50 tys. paczek na godzinę. Na około 37 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wewnętrznej zamontowano ponad 6 kilometrów linii sortowniczych i przenośnikowych, z ponad 400 punktami terminali sortowniczych, gdzie pracownicy ładują paczki do dalszej wysyłki. Na potrzeby budowy konstrukcji wykorzystano ponad 2 tysiące ton stali, czyli jedną trzecią ilości stali wykorzystanej do budowy Wieży Eiffela w Paryżu.

- Realizując ten projekt, obraliśmy zupełnie nowy kierunek i po raz pierwszy przyjęliśmy rolę producenta dla zainstalowanego systemu sortowania. Zyskaliśmy nie tylko znaczny potencjał innowacyjny, ale również możliwość ciągłego rozwoju naszej wiedzy technicznej. Dzięki temu zakład w Obertshausen ustanawiać będzie standardy na przyszłość - nie tylko dla nas, ale dla całego sektora - mówi Jürgen Gerdes, członek Zarządu dywizji Post - eCommerce - Parcel w Grupie Deutsche Post DHL.

   Dla porównania, przepustowość sortownicza naszych dotychczasowych punktów wahała się pomiędzy 30 tys. a 40 tys. wysyłek na godzinę. Otwarcie 34 sortowni DHL w Niemczech to kolejny krok milowy w systematycznej ekspansji sieci w Niemczech i ustanowieniu nowych standardów na poziomie europejskim. Pomijając zwiększenie przepustowości, to skrócenie czasu przesyłek w tranzycie oraz zwiększenie elastyczności
jest celem, mającym spełnić nieustannie rosnące oczekiwania klientów. W nowej megasortowni w Obertshausen, Grupa Deutsche Post DHL wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, która przyśpiesza realizację zadań, czyniąc je jednocześnie łatwiejszymi dla pracowników. Spółka zainwestowała w sumie dziesiątki milionów w swoją nową lokalizację.
  
- Innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane po raz pierwszy w terminalu w Obertshausen położyły podwaliny pod rozwój nowych produktów i usług dla naszej działalności paczkowej - twierdzi Gerdes.


Jeszcze bardziej elastyczne opcje i terminy dostaw, jeszcze bardziej szczegółowe śledzenie przesyłek i dodatkowe informacje wysyłkowe to tylko przykłady przyszłych usług mieszczących się w pakiecie DHL Parcel. Nowy zakład pozwolił na utworzenie około 600 miejsc pracy - zarówno w zakresie sortowania paczek, jak i samych dostaw. Globalnie powiązana gospodarka jest mało gdzie widoczna tak dobrze, jak tutaj w regionie Ren-Men. By móc czerpać długoterminowe korzyści z możliwości jakie sytuacja ta oferuje w zakresie naszego rozwoju gospodarczego, koniecznym jest utworzenie nowych miejsc pracy i ich zabezpieczenie na przyszłość. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni, że Grupa Deutsche Post DHL wybrała właśnie Obertshausen na miejsce lokalizacji swojej prestiżowej nieruchomości - powiedział Volker Bouffier, Premier kraju związkowego Hesse.
   Grupa Deutsche Post DHL przykładała również wagę do kontroli zużycia energii podczas budowy nowego zakładu, przyczyniając się do obniżenia poziomu emisji w ramach własnej sieci grupowej. W Obertshausen zamontowano najnowocześniejszą opalaną gazem instalację ciepłowniczą, która jednocześnie ogrzewa halę i generuje energię elektryczną. Na powierzchni dachowej zainstalowano system fotowoltaiczny o mocy wyjściowej 650 kWp (moc szczytowa). Większa część tak wygenerowanej energii elektrycznej jest wykorzystywana przez samą sortownię. Dzięki połączeniu energii słonecznej z miesięcy letnich z energią elektryczną wygenerowaną przez instalację ciepłowniczą w chłodniejszych miesiącach, zakład jest w stanie wytworzyć znaczną część energii elektrycznej w ciągu roku, w sposób wydajny i pozwalający zaoszczędzić zasoby.

  Więcej informacji na stronie http://www.dpdhl.com/de/presse/specials/paketzentrum_obertshausen.html

Ostatnio zmieniany piątek, 15 lipiec 2016 09:41

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Brązowe Godło dla DHL Express w programie Operator Logistyczny 2017

Brązowe Godło dla DHL Express w programie Operator Logistyczny 2017

DHL Express, dostawca i ekspert na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych, zdobył Brązowe Godło w XIV...

Firma LOXX wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

Firma LOXX  wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

“Weekend cudów” za nami. W tym roku firma LOXX miała niezwykłą okazję uczestniczenia w przedsięwzięciu...

PKP CARGO z wyróżnieniem w konkursie UTK

PKP CARGO z wyróżnieniem w konkursie UTK

PKP CARGO S.A. zostało wyróżnione w II edycji konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”, organizowanego...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj