logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

CTL Północ rozszerza zakres świadczonych usług

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jarosław Król, prezes zarządu CTL Logistics Jarosław Król, prezes zarządu CTL Logistics

CTL Północ poszerza spektrum usług w obszarze działalności bocznicowej.

 - Zmiany organizacyjne zwiększą potencjał rynkowy zarówno spółki CTL Północ, jak i całej Grupy CTL Logistics oraz dadzą nowy impuls do rozwoju firmy - podkreśla Jarosław Król, prezes zarządu CTL Logistics i jednocześnie nowy prezes zarządu CTL Północ. 

   Poszerzenie zakresu usług oferowanych przez CTL Północ odbywa się w ramach przekształceń kapitałowych i strukturalnych Grupy CTL Logistics. Ich celem jest zwiększenie potencjału rynkowego Grupy CTL, ujednolicenie struktury zarządzania w spółkach grupy, sprawniejsze odpowiadanie na potrzeby klientów i dalsza optymalizacja procesów operacyjnych związanych z realizacją zintegrowanej usługi logistycznej.
   W ramach zmian organizacyjnych, prezesem wszystkich spółek należących do Grupy CTL, w których CTL Logistics ma 100% udziałów, został Jarosław Król, obecny prezes zarządu spółki-matki - CTL Logistics. Dotychczasowy szef CTL Północ - Jan Szurek - kontynuuje działania na stanowisku dyrektora oddziału, by dalej skutecznie i z sukcesami zarządzać podległym sobie obszarem. Jan Szurek od 2007 r. pełnił funkcję prezesa zarządu spółek CTL Trans-Port, CTL Północ i CTL Agencja Celna. Od początku był bardzo zaangażowany w procesy restrukturyzacyjne spółek z Grupy CTL. Pod jego kierownictwem CTL Północ dynamicznie rozwijała działalność przewozową i logistyczną, zdobywając kolejne kontrakty, m.in. na: obsługę bocznic Elektrociepłowni Wybrzeże: ECII i ECIII  (obecnie EDF Wybrzeże) w 2009 r.,  obsługę bocznicy "DRAPOL" (2010 r.), na obsługę manewrową Portu Gdańsk (organizując w 2013 r. oddział CTL Północ w Gdańsku) oraz w 2014 r. rozszerzenie obsługi manewrowej bocznic EDF o obsługę wywrotu i nawęglania.

- Konsolidacja usług związanych z obsługą bocznicową w ramach CTL Północ oznacza zwiększenie potencjału spółki na rynku, większą elastyczność w podejmowaniu decyzji oraz większe możliwości w pozyskiwaniu kontraktów na terenie całego kraju - zaznacza Jarosław Król, prezes zarządu CTL Logistics. - Wprowadzane systemowe zmiany w sposobie funkcjonowania Grupy CTL na rynku są konsekwentną odpowiedzią na wyzwania stawiane organizacjom biznesowym przez globalną gospodarkę XXI wieku. Zmieniamy się dla naszych klientów, dostarczając im szytą na miarę usługę, realizowaną w terminie i zgodnie z europejskimi standardami jakości.

   W ramach obsługi bocznicowej CTL Północ realizuje w imieniu klienta całą działalność związaną z transportem kolejowym na bocznicy, a więc przejmuje za niego pełną odpowiedzialność związaną z obsługą posterunków ruchu, prowadzeniem ruchu kolejowego, rozładunkiem, załadunkiem, podstawianiem taboru na punkty załadunkowe/rozładunkowe, wykonywaniem wszelkich prac manewrowych, utrzymaniem i remontami infrastruktury, utrzymaniem pojazdów kolejowych, załatwianiem wszelkich dokumentów z tym związanych, a także z występowaniem w imieniu klienta przed organami publicznymi typu UTK. 

Ostatnio zmieniany piątek, 16 wrzesień 2016 11:44

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj