logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DPD Online - nowoczesne zarządzanie wysyłkami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DPD Polska wprowadziła nową generację aplikacji do zarządzania wysyłkami - DPD Online. Nowe rozwiązanie, które jest kontynuacją dobrze znanego Webklienta, zostało wzbogacone o szereg dodatkowych funkcjonalności takich, jak m.in. bezpośredni import danych o zakończonych transakcjach Allegro, czy możliwość zamówienia kuriera na dany dzień. Aplikacja zyskała także nową szatę graficzną, która jest zgodna z aktualnymi barwami DPD Polska.

   Webklient jest dobrze znanym na rynku e-commerce rozwiązaniem do zarządzania wysyłką dużej liczby paczek z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki rozbudowanym funkcjom użytkownik może w prosty i szybki sposób tworzyć listy przewozowe, planować odbiory paczek przez kuriera i śledzić drogę przesyłki do adresata. W nowej wersji aplikację można zintegrować z wieloma systemami magazynowo - sprzedażowymi poprzez szybką wymianę plików oraz bezpośrednio z portalem aukcyjnym Allegro.

- DPD Online, który jest bezpośrednią kontynuacją aplikacji Webklient, powstał w wyniku ciągłych konsultacji z naszymi klientami, głównie sklepami internetowymi. Aplikacja optymalizuje proces wysyłki paczek. Dzięki temu e-sklep ma szansę poprawić swoją rentowność, zapewniając tym samym lepszy serwis dla klienta końcowego - wyjaśnia Łukasz Zembowicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu DPD Polska.

   Wśród nowych funkcjonalności znajdują się m.in., możliwość zamówienia kuriera na bieżący dzień z opcją wyboru przedziału czasowego, bezpośredni import danych o zakończonych transakcjach z serwisu Allegro oraz zakładka „Moje DPD”, zawierająca przydatne linki (czat z konsultantem, dokumenty do pobrania, formularz reklamacyjny). Zmieniony został również layout aplikacji na zgodny z nowym systemem identyfikacji wizualnej DPDgroup.

- To jednak nie koniec. Cały czas pracujemy nad nowymi funkcjonalnościami, które sprawią, że nasze rozwiązanie będzie przydatnym narzędziem nie tylko dla firm z sektora e-commerce - dodaje Łukasz Zembowicz.

Wśród kolejnych modułów DPD Online, które dostępne będą już na początku przyszłego roku, znajdą się m.in.:
- pobranie potwierdzenia doręczenia konkretnej paczki wraz z podpisem odbiorcy,
- panel konfiguracji powiadomień, pozwalający zdefiniować powiadomienie wysyłane do pojedynczej paczki,
- moduł raportowy do generowania raportów zawierających dane o paczkach wysyłanych przez niego wszystkimi kanałami DPD. Oznacza to, że raport będzie zawierał wyniki nie tylko dla paczek nadawcy z DPD Online, ale także z DPD Services, wtyczek i listów wypisywanych ręcznie.

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 październik 2016 12:31

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj