logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Globalne partnerstwo Grupy DP DHL i Gavi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Deutsche Post DHL oraz Gavi, Sojusz na rzecz Szczepień, nawiązały globalne partnerstwo, którego celem jest usprawnienie łańcuchów dostaw szczepionek w krajach wspieranych przez Gavi.

   W miarę jak programy immunizacji rozbudowują się o nowe, ratujące życie szczepionki i docierają do coraz większych rzeszy ludzi, nierzadko w odległych rejonach świata, coraz częściej napotykają one na problemy wynikające z przestarzałych łańcuchów dostaw. Przy stale rosnących ilościach szczepionek oraz często słabych lub nieistniejących systemach opieki zdrowotnej pojawia się krytyczna potrzeba udoskonalenia infrastruktury łańcuchów dostaw szczepień.
   W ciągu najbliższych trzech lat nowe partnerstwo będzie zapewniać kluczową pomoc dla krajów w postaci wydajnych rozwiązań łańcucha dostaw, tak, aby poprawić opiekę zdrowotną. Doświadczenie Grupy Deutsche Post DHL jako wiodącego dostawcy usług logistycznych w sektorze farmaceutycznym i medycznym, w połączeniu z globalną siecią transportową DHL pomoże krajom pokonać trudności i usprawnić łańcuchy dostaw szczepionek. Może to pomóc krajom zwiększyć zasięg szczepień, zmniejszyć ilość przeterminowanych szczepionek i zapewnić lepszą dostępność oraz siłę oddziaływania szczepień, co w ostatecznym rozrachunku pozwoli zmniejszyć śmiertelność wśród dzieci.
   Kenia to jeden z pierwszych krajów, które skorzystają z nowego partnerstwa, oraz który ogłosił nową inicjatywę realizowaną we współpracy z DHL. Gavi wspólnie z DHL oraz kenijskim Ministerstwem Zdrowia przetestują dedykowane rozwiązanie zarządzania transportem dla sprawnej dystrybucji szczepionek w całej Kenii. Rozwiązanie, obejmujące wieżę kontrolną o nazwie Węzeł Wsparcia Transportu, która pozwala na lepsze zarządzanie i koordynowanie przewoźnikami zewnętrznymi oraz wykorzystanie własnej sieci globalnego transportu DHL, zwiększy szybkość i niezawodność dostaw szczepionek do szpitali, klinik i lekarzy w całym kraju.     

- Jesteśmy dumni ze wspierania Gavi w tym ważnym społecznie projekcie - powiedział Frank Appel, prezes Grupy Deutsche Post DHL. - Takie zacieśnione więzi pozwolą Grupie wykorzystać jej światowej klasy wiedzę w dziedzinie łańcuchów dostaw i rozbudowaną sieć transportową na rzecz realnej poprawy dystrybucji szczepionek w krajach rozwijających się, a dzięki temu Grupa Deutsche Post DHL przyczyni się do poprawy jakości życia.

- Solidne łańcuchy dostaw szczepionek są kluczowym elementem budowy solidnych systemów opieki zdrowotnej, dzięki którym można dotrzeć z ratującymi życie szczepionkami wszędzie tam, gdzie żyją potrzebujące dzieci, ich rodzice i społeczności lokalne - Dr Seth Berkley, prezes Gavi, podkreślił znaczenie tego partnerstwa. - Doświadczenie DHL w dostawach dla sektora medycznego oraz zasięg w Afryce subsaharyjskiej pozwoli na rozwój tego partnerstwa i przetestowanie innowacyjnych rozwiązań mających na celu wzrost wpływu na zdrowie w krajach, które wspiera Gavi.

   Projekt ten łączy się bezpośrednio ze strategią Gavi w zakresie zaangażowania sektora prywatnego, której celem jest zbudowanie grupy partnerów z sektora prywatnego zajmującej się rozwiązywaniem krytycznych problemów z zasięgiem szczepień i równym dostępem do nich w krajach wspieranych przez Gavi. Koncentrując umiejętności, doświadczenie i technologię sektora prywatnego na łańcuchu dostaw szczepionek, jakości danych i generowaniu popytu, Gavi zamierza przyspieszyć postęp i osiągnąć trwały wpływ.
   Nowa współpraca Grupy Deutsche Post DHL z Gavi jest kierowana propozycją Wspólnej Wartości: koncepcją, że Grupa Deutsche Post DHL oraz Gavi mogą współpracować na rzecz społeczeństwa i środowiska, jednocześnie przyczyniając się do sukcesu działalności Grupy.

Ostatnio zmieniany środa, 25 styczeń 2017 08:55

Newsletter

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj