logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

JYSK wprowadził się do nowego magazynu w parku logistycznym P3 Piotrków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

P3 - ogólnoeuropejski właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych oddał do użytku dedykowany magazyn o powierzchni 37 000 m kw. międzynarodowej sieci handlowej JYSK. Podczas rocznej współpracy między P3 a JYSK najemca powiększył wynajmowaną powierzchnie pięciokrotnie. Obecnie zajmuje niemal 50 000 m kw. na terenie parku logistycznego w Piotrkowie. 

   W 2017 roku JYSK rozpoczął współpracę z P3 Piotrków, wynajmując 10 504 m kw. W tym samym roku, ze względu na duże zapotrzebowanie, znacznie powiększył wynajmowaną powierzchnię, decydując się na dedykowany magazyn. Na czas trwania budowy tego obiektu, P3 zapewniło klientowi dodatkową powierzchnię tymczasową.

- Jesteśmy zadowoleni z możliwości zapewnienia tak dużego zaplecza magazynowego dla światowego lidera wyposażenia wnętrz. Za każdym razem wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów - w przypadku JYSK było to nie tylko zapewnienie dedykowanej powierzchni zaprojektowanej specjalnie dla najemcy, ale również propozycja wynajmu dodatkowych 10 000 m kw. na czas budowy obiektu dedykowanego klientowi - powiedział Andrzej Wroński, Group Head of Asset Management w P3 Logistic Parks.

   Nowo oddany obiekt o wysokości 10 m jest wyposażony w panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące obiekt magazynowy od warunków zewnętrznych i energooszczędne oświetlenie LED. Powierzchnie wynajmowane przez firmę na terenie parku P3 Piotrków pełnią funkcję magazynów buforowych. Produkty są do nich sprowadzane i przechowywane nawet przez kilka miesięcy, zanim zostaną przesłane do głównego magazynu dystrybucyjnego firmy w Radomsku i dopiero z niego do poszczególnych sklepów lub klientów.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z P3 ze względu na dotychczasowe, dobre doświadczenia, lokalizację wpisującą się w model logistyczny JYSK, a także bardzo krótki termin od decyzji do realizacji projektu. Pomimo bardzo napiętego harmonogramu, obiekt został oddany do użytkowania w zakładanym terminie. JYSK dynamicznie rozwija swoją sieć sprzedaży, szczególnie w regionie Europy Środkowej. Jako firma zorientowana na potrzeby klienta, zapewniamy wysoką dostępność towaru na półce. Powoduje to gwałtowne zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe - obecnie użytkujemy prawie 250 000 m kw. magazynów w środkowej Polsce wliczając w to własne obiekty w Radomsku - powiedział Bartek Tulejko, dyrektor logistyki CEE w JYSK.

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 kwiecień 2018 14:46

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj