Zaloguj się

GEFCO i TALAN łączą siły w zakresie usług dla branży motoryzacyjnej

Grupa GEFCO, europejska firma logistyczna, specjalizująca się w branży motoryzacyjnej oraz TALAN, europejska firma doradcza w obszarze transformacji Agile, zapowiedziały utworzenie spółki joint venture, zajmującej się projektowaniem i wprowadzaniem na rynek rozwiązań dla klientów z branży motoryzacyjnej.

     GEFCO i TALAN podpisały porozumienie, którego przedmiotem jest oferowanie rozwiązań łączących technologie cyfrowe i fizyczne dla branży motoryzacyjnej. Umowa zakłada powołanie spółki joint venture, wykorzystującej doświadczenie obu firm, a jej podpisanie można określić mianem kulminacji budowanego od wielu lat zaufania pomiędzy partnerami biznesowymi. W ramach współpracy GEFCO wnosi doświadczenie lidera w logistyce dla branży motoryzacyjnej, znajomość rynków B2B i siłę sieci międzynarodowej. Z kolei TALAN oferuje swoją wiedzę w zakresie nowych technologii informacyjnych, takich jak Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, blockchain, a także metod transformacji Agile.

- Nasze wspólne przedsięwzięcie z firmą TALAN pozwoli dokonać istotnego postępu w logistyce dla branży motoryzacyjnej, która dzięki szerokiemu zastosowaniu technologii cyfrowych odczuje radykalne zmiany - pokreślił Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO. - Współpraca dwóch partnerów o uzupełniających się kompetencjach jest zgodna z naszą strategią rozwoju innowacji. To klucz do naszego rozwoju w przyszłości.

   Celem GEFCO jest promowanie i zachęcanie do inicjowania innowacji prowadzących do zmian w logistyce i transporcie wewnątrz Grupy oraz wśród partnerów. Firma przestrzega polityki dążenia do wspólnej innowacji, nawiązując nowe partnerstwa, czego przykładem jest niedawno podpisana umowa GEFCO z akceleratorem start-upów Techstars.

- Nowe przedsięwzięcie z GEFCO rozpoczyna kolejny etap naszej długiej współpracy. W dzisiejszych czasach, które wymagają zdecydowanego podejścia, budujemy nowe formy biznesu, dzieląc się naszą wiedzą techniczną z partnerami. A wszystko to w duchu zbiorowej inteligencji - powiedział Mehdi Houas, prezes TALAN Group.

   Projekt ten od samego początku wspiera politykę innowacji Grupy TALAN. Jej działania są wzmacniane poprzez wykorzystanie przełomowych rozwiązań w celu wsparcia głównych usługodawców i firm. Dla Grupy TALAN bardzo istotna jest siła zbiorowej inteligencji i właśnie dlatego organizacja zachęca do budowania przyszłości przy jednoczesnym wykorzystaniu dostępnych technologii.

Ostatnio zmieniany w środa, 04 lipiec 2018 13:45
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe