logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Poczta Polska na życzenie klienta dostarcza list polecony do skrzynki na listy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach usługi „Polecony do skrzynki” Poczta Polska dostarcza przesyłki bezpośrednio do skrzynki oddawczej. Obecnie z takiej możliwości korzysta około 3 mln klientów. Ich liczba rośnie.

   Usługa „Polecony do skrzynki” jest bezpłatna. By z niej skorzystać, wystarczy wypełnić formularz w wersji elektronicznej (https://eformularze.poczta-polska.pl/rdoskrzynki/) lub papierowej, a następnie złożyć go w wybranej placówce pocztowej albo przekazać listonoszowi. Dodatkowo można na formularzu podać numer swojego telefonu lub adres e-mail. Dzięki temu otrzyma się powiadomienia o dostarczeniu przesyłki do skrzynki pocztowej. Usługa „Polecony do skrzynki” nie obejmuje przesyłek z potwierdzeniem odbioru oraz takich, które nie mieszczą się w skrzynce. Więcej informacji jest na stronie: http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/odbior/r-skrzynki/.
   Ponadto Poczta Polska umożliwia swoim klientom przekierowanie przesyłki pod wskazany adres. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Poczty Polskiej: Przekierowanie przesyłki, a następnie przekazać go listonoszowi lub złożyć osobiście w placówce pocztowej, by przesyłki docierały na nowy adres. Klienci składający żądanie przez formularz elektroniczny nie ponoszą dodatkowych kosztów, natomiast składający żądania w placówce pocztowej uiszczają jednorazową opłatę w wysokości 6,00 zł.  Opłata za dosłanie przesyłki jest uzależniona od jej rodzaju.
   Poczta Polska oferuje również usługę poste restante, która umożliwia odebranie przesyłki w wybranej placówce pocztowej. Ważne jest, aby taka przesyłka była właściwie zaadresowana. Kolejność danych powinna być następująca: imię i nazwisko albo pełna nazwa adresata, napis: poste restante, właściwy kod pocztowy i nazwa placówki pocztowej, która ma wydać przesyłkę. Przesyłki nadawane na poste restante doręczane są w cenie wybranej przez klienta usługi, bez dodatkowej opłaty.
   Klienci, którzy planują wyjazd mogą skorzystać z usługi przechowania przesyłki nawet do czterech tygodni od pierwszej próby doręczenia. Standardowo przesyłki pozostają w placówkach maksymalnie 14 dni. Odpowiedni formularz można złożyć przez stronę Poczty Polskiej: Przechowywanie przesyłki albo pobrać ze strony. Wypełniony formularz należy złożyć osobiście w placówce pocztowej albo przekazać listonoszowi. Opłata zależy od okresu przechowywania i jest naliczana każdorazowo przy odbiorze przesyłki według cennika. Szczegóły znajdują się na stronie: https://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/odbior/przechowywanie/.
   Jeśli klient otrzymał awizo, a zależy mu na ponownym doręczeniu przesyłki pod wskazany adres, może skorzystać z usługi Doręczenie na życzenie. Dzięki niej awizowana przesyłka polecona albo Paczka MINI zostanie ponownie doręczona pod wskazany na przesyłce adres. Szczegóły dotyczące tej usługi dostępne są na stronie: Doręczenie na życzenie. Koszt usługi to 4,50 zł.

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 wrzesień 2018 16:20

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj