logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Ze Szczecina na cały świat - nowa siedziba ROHLIG SUUS Logistics dla obsługi kompleksowych łańcuchów dostaw

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowa siedziba szczecińskiego Oddziału firmy ROHLIG SUUS Logistics mieści się w parku logistycznym Panattoni Park Szczecin - Załom. Do obiektu magazynowo-przeładunkowego przystosowanego do operacji z zakresu logistyki kontraktowej przylega nowoczesna powierzchnia biurowa. Oddział zajmuje się obsługą kompleksowych łańcuchów dostaw i doradztwem dla klientów z Polski Zachodniej oraz Niemiec i Skandynawii.

Nowy obiekt firmy ROHLIG SUUS Logistics składa się z nowoczesnego multiklienckiego magazynu klasy A i zajmuje powierzchnię 7 tys. m kw. Do magazynu przylega dwupiętrowa powierzchnia biurowa o powierzchni 640 m kw.

- W Szczecinie prowadzimy operacje już od 10 lat i stale się rozwijamy. Przenieśliśmy nasze struktury do większego, bardziej nowoczesnego magazynu, by zwiększyć możliwości operacyjne w zakresie logistyki kontraktowej dla klientów z regionu Pomorza Zachodniego, Skandynawii czy Niemiec. Dodatkowa funkcja terminala przeładunkowego przyspiesza handling przesyłek dla systemów dystrybucji krajowej i międzynarodowej - mówi Marcin Grzelak, dyrektor Oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Szczecinie.

- Natomiast duży, nowoczesny obiekt biurowy to miejsce stworzone z myślą o dynamicznie rosnącym w miarę rozwoju biznesu zespole spedytorów, którzy koordynują wymianę handlową, odbywającą się za pośrednictwem transportu morskiego, drogowego, lotniczego i kolejowego - na cały świat.  Rozwijamy tu również dział promowy - dodaje Marcin  Grzelak.

Klientami szczecińskiego oddziału ROHLIG SUUS Logistics są zarówno duże korporacje, wymagające opracowania skomplikowanego modelu obsługi łańcucha dostaw wraz z wymagającą integracją systemową, jak i przedsiębiorstwa z sektora MŚP, wymagające indywidualnego podejścia i rozwiązań dopasowanych do ich wymagań.

- Na rynku operatorów działających w regionie wyróżnia nas kompleksowość oferty. Stawiamy na długoterminową obsługę całościowych łańcuchów dostaw - od transportu komponentów z Dalekiego Wschodu, przez obsługę celną, dostawy do fabryk po dystrybucję gotowych towarów w Polsce lub na świecie. Za pomocą zaawansowanych systemów informatycznych, dajemy klientom możliwość podglądu statusu przesyłek, co daje im możliwość analizy realizacji założonych celów biznesowych w czasie rzeczywistym - mówi Artur Malarski, dyrektor ds. produktu logistyki kontraktowej ROHLIG SUUS Logistics.

- Również w naszych magazynach i biurach wdrażamy kolejne innowacyjne rozwiązania technologiczne, m.in.: inteligentne rękawice skanujące czy karty wyposażone w system ostrzegania i komunikator. Ich zadaniem jest ułatwienie i optymalizacja czasu pracy oraz podniesienie bezpieczeństwa naszych pracowników - dodaje Artur Malarski.

W nowej siedzibie pracę znalazło 80 osób. Ze względu na dynamiczny rozwój biznesu, rekrutacja zarówno na stanowiska operacyjne, jak i magazynowe jest stale otwarta. Oddział objęty jest programem „Zatrudnienie w 48 godzin”, dedykowanym dla wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Kandydaci otrzymują gwarancję uzyskania informacji zwrotnej w przeciągu maksymalnie dwóch dni roboczych od nadesłania aplikacji. Co więcej, wybrani kandydaci otrzymują ofertę pracy w ciągu 48 godzin od spotkania rekrutacyjnego. Oddział oferuje również programy praktyk i staży dla studentów we współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim i Akademią Morską.

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 listopad 2018 09:29

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj