logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Piękne partnerstwo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sephora Scandinavia nawiązała współpracę z DB Schenker. Operator logistyczny odpowiada za magazynowanie towarów oraz transport i obsługę sklepu internetowego firmy kosmetycznej.

Po otwarciu pierwszych sklepów w Szwecji i Danii w 2012 r., Sephora Scandinavia uruchomiła w 2017 r. swój sklep internetowy w tych krajach i odnotowała niesamowity start.

- Już po kilku miesiącach okazało się, że wolumeny są znacznie większe niż oczekiwano i potrzebujemy bardziej niezawodnego rozwiązania dla naszych przesyłek - mówi Jenni Österlund, General Manager w Sephora Scandinavia. - Właśnie dlatego oddział francuskiej firmy kosmetycznej zdecydował się niedawno na współpracę z DB Schenker. Sephora ulokowała swoje towary w magazynie prowadzonym przez operatora logistycznego przy międzynarodowym lotnisku w Göteborgu w Szwecji.

Rozwiązanie 3PL firmy DB Schenker dla nowego klienta obejmuje obsługę wszystkich zamówień, kompletację i pakowanie. Co pół godziny zespół magazynu otrzymuje najnowsze zamówienia ze sklepu internetowego, kompletuje i pakuje produkty. Przesyłki wysyłane są tego samego dnia przed godziną 14.00.
Sephora oferuje wiele małych artykułów, które są stosunkowo podobne.

- Jeden produkt może być dostępny w 20 wersjach. Oznacza to, że w obsłudze zamówień zapewnienie jakości ma najwyższy priorytet - mówi Felix Berglund, Business Development Manager w DB Schenker. - Kolejnym kluczowym wyzwaniem w przypadku tego typu produktów jest inwentaryzacja zapasów. Na bieżąco wspieramy firmę Sephora w tym zakresie.

Oprócz magazynowania DB Schenker zapewnia klientowi również rozwiązania transportowe.

- Jako operator logistyczny wybieramy przewoźnika, który najlepiej pasuje do Sephora z punktu widzenia czasu realizacji, jakości i kosztów - dodaje Berglund.

- Biorąc pod uwagę nasz cel - osiągnięcie pozycji jednego z wiodących internetowych sprzedawców produktów kosmetycznych na skandynawskim rynku - DB Schenker jest partnerem, na którym możemy polegać - powiedział Jenni Österlund.

Ostatnio zmieniany czwartek, 28 luty 2019 09:35

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj