logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

C.H. Robinson rozwija działalność międzynarodową i przejmuje Space Cargo Group

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Spółka C.H. Robinson (NASDAQ: CHRW) rozwija swoją międzynarodową sieć, przejmując Space Cargo Group ("Space Cargo”). Space Cargo to jedna z największych firm świadczących międzynarodowe usługi spedycyjno-celne i inne usługi logistyczne w Hiszpanii i Kolumbii.

Spółka C.H. Robinson przejęła Space Cargo Group za około 42 mln euro (około 48 mln dolarów) w gotówce. Przewiduje się, że transakcja spowoduje wzrost zysku na akcję w 2019 roku. Przejęcie zostanie sfinansowane ze środków pieniężnych spółki.

- Przejęcie Space Cargo stanowi realizację naszej strategii międzynarodowego rozwoju spółki - powiedział Bob Biesterfeld, dyrektor operacyjny i nowo wybrany prezes C. H. Robinson. - Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować klientom Space Cargo pełny zakres usług logistycznych, które udoskonalą ich łańcuch dostaw. Ponadto pozycja rynkowa, kompetencje i dobre relacje z klientami i przewoźnikami Space Cargo w połączeniu z międzynarodowym zasięgiem usług C. H. Robinson zapewnią naszym klientom większe możliwości i pozwolą nam zwiększyć skalę działalności. Cały czas szukamy sposobów na wykorzystanie okazji do rozwoju na arenie międzynarodowej, między innymi poprzez przejmowanie czołowych lokalnych dostawców, którzy tak jak my świadczą usługi na najwyższym poziomie. Włączanie tych spółek w naszą międzynarodową strukturę ułatwia nam obsługę klientów każdej wielkości i zwiększanie zysków - dodał Biesterfeld.

Space Cargo to czołowy spedytor lotniczy i oceaniczny, oferujący także usługi pośrednictwa celnego i inne usługi logistyczne przeszło 2,5 tys. aktywnych klientów. Firma z siedzibą w Madrycie zatrudnia około 170 pracowników i prowadzi siedem oddziałów na terytorium Hiszpanii i jeden w Kolumbii. Na koniec roku podatkowego (31 grudnia 2018 r.) spółka odnotowała przychód brutto w wysokości 74 mln euro (około 84 mln dolarów).

- Z wielką radością dołączamy do C. H. Robinson, najlepszego dostawcy usług 3PL, aby rozwinąć naszą współpracę, która trwa już od ponad 10 lat - powiedział Jordi Pellice, prezes Space Cargo. - Wierzymy, że dzięki naszej współpracy będziemy mogli jeszcze lepiej służyć naszym klientom i nieustannie się rozwijać, wykorzystując międzynarodową sieć logistyczną i różnorodną ofertę usług C.H. Robinson.

Dział Global Forwarding C.H. Robinson obecnie obsługuje 32 państwa na pięciu kontynentach, zatrudniając ponad 4 tys. pracowników w 125 oddziałach na całym świecie, i jest największym armatorem wirtualnym obsługującym transport towarów z Chin do Stanów Zjednoczonych. C.H. Robinson to lider rynku na największych międzynarodowych szlakach handlowych. Spółka gwarantuje swoim klientom sprawny najem przestrzeni ładunkowej po konkurencyjnych cenach.

- Z radością witamy Space Cargo w rodzinie C.H. Robinson - powiedział Mike Short, prezes Global Forwarding C.H. Robinson. - Space Cargo ma na swoim koncie liczne osiągnięcia, a jej wyjątkowa pozycja w Hiszpanii i Kolumbii przyniesie korzyści naszej spółce. Space Cargo cieszy się znakomitą reputacją na lokalnych rynkach jako światowej klasy spedytor oraz grupa utalentowanych i zaangażowanych osób, które doskonale odnajdą się w naszym zespole. Dołożymy wszelkich starań, żeby proces włączenia wartościowych pracowników, klientów i dostawców Space Cargo przebiegł pomyślnie.

Spółka Space Cargo zostanie włączona w struktury Global Forwarding i zintegrowana z platformą systemu zarządzania transportem Navisphere®.

Ostatnio zmieniany wtorek, 05 marzec 2019 10:47

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj