Zaloguj się

Gigantyczna umowa MLP Group z L-SHOP-TEAM

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

L-SHOP-TEAM, lider niemieckiej branży tekstylnej wynajął 56,5 tys. m kw. w parku logistycznym MLP Unna, będącym przełomowym projektem w ramach ekspansji MLP Group w Niemczech. Obiekt przeznaczony dla nowego najemcy zostanie wyposażony w wiele nowoczesnych funkcjonalności, będzie posiadał m.in. w pełni zautomatyzowaną część magazynową, nowoczesne biura i powierzchnię socjalną.

Umowa najmu z L-SHOP-TEAM jest znaczącą transakcją dla MLP Group, zawartą w ramach długoterminowej ekspansji na rynku niemieckim i austriackim. Lider niemieckiej branży tekstylnej podpisał z MLP Group umowę dotyczącą najmu 56,5 tys. m kw. nowej powierzchni w parku logistycznym MLP Unna. Z tego blisko 52 tys. m kw. przeznaczone będzie na cele magazynowe. W ramach tej powierzchni powstanie m.in. w pełni zautomatyzowany magazyn liczący około 12 tys. m kw.
Inwestycja będzie również posiadać rozbudowaną część socjalno-biurową. W ramach około 3 tys. m kw. zaplanowano m.in. nowoczesną i elastyczną powierzchnię biurową, kantynę oraz przedszkole. W ramach inwestycji przygotowany zostanie parking na około 220 samochodów. Park logistyczny znajduje się w pobliżu  lotniska w Dortmundzie (około 10 km) i jest bezpośrednio widoczny z autostrady A44.

- Współpraca z L-SHOP-TEAM jest dla nas priorytetowym projektem, którego realizacja potwierdza naszą przynależność do grona wiodących deweloperów komercyjnych w Europie. Zawarta umowa świadczy również o uznaniu naszych partnerów biznesowych, którzy widzą MLP Group jako solidnego i niezawodnego dewelopera, dostarczającego rozwiązania szyte na miarę - Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię. 

- Nasza strategia zorientowana jest na intensyfikację ekspansji na rynku niemieckim, który jest dla nas kluczowy, a ostatnie podpisane transakcje są tego doskonałym potwierdzeniem - dodał Radosław T. Krochta, prezes zarządu MLP Group.

L-SHOP-TEAM posiada imponującą ofertę tekstyliów reklamowych, sportowych, biznesowych i roboczych. Wśród klientów firmy znajdują się sprzedawcy detaliczni, a także drukarnie tekstyliów i hafciarnie. W portfelu ma 105 znanych marek tekstylnych oraz ponad 5.900 artykułów. W Niemczech zajmuje wiodącą pozycję w branży. L-SHOP-TEAM to firma rodzinna, obecna na rynku do 38 lat,  bardzo dbająca o jak najlepsze relacje z pracownikami.

- Nasza dotychczasowa siedziba główna i centrum logistyczne znajdują się w Dortmundzie. Niełatwo było znaleźć odpowiednią lokalizację o powierzchni ponad 100.000 m kw., która również odpowiadałaby naszym założeniom finansowym. Jednak jeszcze ważniejsza jest bliskość Dortmundu, bo dzięki niej przeniesienie centrum logistycznego nie osłabi silnych więzów pomiędzy L-SHOP-TEAM a pracownikami. A to właśnie oni stoją za sukcesem naszej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z profesjonalnej współpracy z firmą MLP Group, która dostosowała ofertę do naszych indywidualnych potrzeb - wyjaśnia Jörg Bittorf, dyrektor zarządzający L-SHOP-TEAM GmbH.

MLP Unna jest parkiem logistycznym położonym na działce o powierzchni 12,5 ha. Centrum logistyczne znajduje się w miejscowości Unna w Nadrenii Północnej-Westfalii w obszarze metropolitarnym Zagłębia Ruhry, który jest jednym z największych rynków logistycznych w Europie.

- W ramach naszej ekspansji na rynku niemieckim koncentrujemy się na kluczowych regionach. Kolejne projekty przygotowujemy w rejonie Berlina, regionu Ruhry i Renu oraz Monachium. Jesteśmy przekonani, że umowa z L-SHOP TEAM jest pierwszą z wielu udanych transakcji w nadchodzących latach, która wzmacnia naszą pozycję na rynku niemieckim - podkreślił Patrick Kurowski.

Ostatnio zmieniany w środa, 22 maj 2019 12:32
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe