logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Mocny początek Panattoni Park Wrocław XI

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe nie zwalnia tempa na Dolnym Śląsku. Niedługo po ogłoszeniu budowy S5 Wrocław North Gate, deweloper informuje o kolejnej inwestycji - Panattoni Park Wrocław XI. Inwestycja o realizowanej powierzchni 100 000 m kw. stała się numerem jeden dla Pantos Logistics. Przedsiębiorstwo zajmie w parku 72 tys. m kw. i będzie prowadzić działania m.in. dla LG Chem i LG Electronics. Ukończenie całej inwestycji zaplanowano na 30 listopada br.

Panattoni buduje magazyny dla elektroniki i baterii samochodów elektrycznych. Deweloper wystartował z budową Panattoni Park Wrocław XI, położonego na południowy-zachód od centrum miasta, w Nowej Wsi Wrocławskiej. Kompleks o realizowanej powierzchni 100 000 m kw. ma już pierwszego najemcę! Jest nim Pantos Logistics - niekwestionowany lider rynku koreańskiego oraz jeden z największych operatorów logistycznych w regionie Azji i Pacyfiku. W ramach realizowanej strategii konsolidacji trzech podwrocławskich oddziałów, firma wynajmie finalnie aż 72 000 m kw. w Panattoni Park Wrocław XI. W pierwszym etapie, w którym Pantos Logistics zajmie 60 000 m kw., strefa magazynowa zajmie 57 500 m kw., zaś biurowa 2 500 m kw. Głównymi klientami przedsiębiorstwa, obsługiwanymi w ramach parku, będą LG Chem - jeden z największych na świecie producentów samochodowych baterii litowo-jonowych oraz LG Electronics - globalny lider na rynku elektroniki.

- Nowy magazyn Pantos Logistics w Panattoni Park Wrocław XI pozwoli nam zwiększyć liczbę operacji, przepustowość wzrośnie o około 30 proc. Po konsolidacji istniejących powierzchni w jedną, położoną w wiodącej lokalizacji, celujemy w możliwości synergii i współpracy naszych zespołów, dzięki czemu będziemy mogli zaprosić do współpracy inne podmioty zlokalizowane we Wrocławiu i okolicach. Chcemy wyjść poza strefę dotychczasowych operacji, pokazać nasz profesjonalizm innym klientom i umocnić pozycje na wrocławskim rynku usług logistycznych - komentuje Piotr Zienkiewicz, manager ds. logistyki.

- Lokalizacja Panattoni Park Wrocław XI cechuje się doskonałym połączeniem drogowym. Inwestycja położona jest tuż przy węźle "Pietrzykowice" autostrady A4, łączącej zachodnią i wschodnią granicę Polski, a zaledwie 4 km od parku przebiega autostradowa obwodnica Wrocławia A8. Za Dolnym Śląskiem przemawia również dostęp do pracownika. W województwie mieszkają około 3 miliony ludzi, w tym 600 tys. w samym Wrocławiu, a liczba 140 tys. studentów uczących się w stolicy regionu stwarza potencjał na skompletowanie wykwalifikowanej kadry dla najemców parku logistycznego - mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe.

Panattoni Park Wrocław XI to dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni 100 000 m kw. Projekt architektoniczny został elastycznie dostosowany do potrzeb najemców zarówno pod kątem specyfikacji technicznej oraz powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych. Klienci skorzystają także z przestronnych placów manewrowych oraz parkingów i bram wyjazdowych z poziomu "0". Park jest zlokalizowany przy ulicy Relaksowej w Nowej Wsi Wrocławskiej, tuż obok autostrady A4 oraz nieopodal jej węzła z autostradą A8 - "Wrocław Południe".

Ostatnio zmieniany piątek, 24 maj 2019 09:17

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj