Zaloguj się

Raben świętuje rozbudowę lokalizacji w Eisenach

W czerwcu bieżącego roku Grupa Raben oficjalnie otworzyła nowo rozbudowaną lokalizację w Eisenach. Dwa i pół roku od rozpoczęcia inwestycji, zaproszeni goście mogli zobaczyć nowoczesne magazyny, warsztat wraz z myjnią samochodową oraz nowe biura. Operator logistyczny zainwestował łącznie 6,5 miliona Euro, aby zwiększyć swoją obecność w regionie Turyngii.

Wśród gości biorących udział w otwarciu obecni byli przedstawiciele firmy deweloperskiej Thüringen (LEG), sieci logistycznej Thüringen, a także klienci i pracownicy Grupy Raben. Po zakończeniu szeroko zakrojonych prac budowlanych, operator logistyczny ma obecnie o 40% więcej powierzchni magazynowej w oddziale w Eisenach, który został przejęty przez Grupę Raben, od sieci Wincanton w 2011 roku.

- Dzięki dodatkowej powierzchni magazynowej dostosowaliśmy się do rosnącego zapotrzebowania na magazyny i usługi logistyczne i stworzyliśmy podwaliny do dalszego rozwoju - podkreśla Peter Jacobs, dyrektor Oddziału Raben Trans European Germany w Eisenach.

Grupa Raben w Eisenach zatrudnia obecnie około 165 pracowników. Oprócz transportów drobnicowych, LTL oraz FTL, oddział oferuje również usługi sekwencjonowania, kompletacji, dostaw just-in-time oraz just-in-sequence dla przemysłu motoryzacyjnego. Ponadto, lokalizacja Eisenach oferuje szyte na miarę rozwiązania logistyczne oraz usługi odprawy celnej.

- Eisenach to nie tylko lokalizacja w samym sercu Niemiec, ale także most łączący rynki Europy Zachodniej i Wschodniej. Oddział pełni także funkcję HUB-u dla Raben Trans European Germany zarówno dla transportu krajowego, jak i międzynarodowego i dlatego działa przez całą dobę w trybie wielozmianowym - powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Łącznie Grupa Raben w Eisenach oferuje do dyspozycji swoich klientów cztery magazyny logistyczne i dwa magazyny tranzytowe. W sumie dostępne są 74 doki załadunkowe. Klienci Grupy Raben w Eisenach reprezentują nie tylko branżę motoryzacyjną, ale także metalurgiczną i opakowaniową, przetwórstwa papieru, budowy dróg i budynków, a także technologii budowlanej.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 25 czerwiec 2019 10:36

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Strony internetowe