Zaloguj się

Panattoni buduje 90 000 m kw. w Wielkopolsce

Panattoni Europe nie zwalnia tempa w Wielkopolsce. W okolicy Poznania deweloper buduje 90 000 m kw. powierzchni w ramach trzech parków - w Jaryszkach (Panattoni Park Poznań VII), w Komornikach (Panattoni Park Poznań IV) oraz w Swadzimiu (Panattoni Park Poznań IX ) i planuje budowę kolejnych 200 000 m kw.

90 000 m kw. magazynów w realizacji.
Panattoni Europe rozbudowuje Wielkopolskę - do istniejącego w regionie portfolio, deweloper dobudowuje kolejne 90 000 m kw., stawiając na trzy najbardziej atrakcyjne lokalizacje. Znajdujący się w Jaryszkach Panattoni Park VII, położony jest zaledwie 12 km od Poznania. Bliskość centrum miasta oraz sprawne połączenie komunikacyjne wzmacniają jego znaczenie dla rozwoju regionu, a sąsiedztwo drogi ekspresowej S11 (Węzeł Koninko) pozwala na sprawny transport towarów na południe - Katowice oraz północ kraju - Bydgoszcz i Grudziądz. Z budowanych w Jaryszkach 43 600 m kw. już 25 proc. zostało wynajęte. Z kolei Panattoni Park Poznań IV w Komornikach położony jest w pobliżu dwóch węzłów autostrady A2 - Węzła Komorniki i Węzła Poznań Zachód, łączącej najważniejsze ośrodki logistyczne w Europie - Łódź, Warszawę i Berlin, a także w sąsiedztwie finalizowanej drogi S5. To sprawia, że park stwarza doskonałą okazję do działalności międzynarodowej. Ogromne znaczenie dla regionu ma także położony w Swadzimiu Panattoni Park Poznań IX, który podobnie jak jego odpowiednik w Jaryszkach leży blisko centrum miasta, zapewniając miejsca pracy i doskonałe połączenie komunikacyjne z aglomeracją. W ramach tych trzech parków, poza obecnie realizowaną powierzchnią, powstanie jeszcze 200 000 m kw.

- Region Poznański to obszar z ogromnym potencjałem. To dlatego jesteśmy tu od ponad dekady i działamy dalej, realizując aż 3 inwestycje jednocześnie. Największa z nich to budowa 43 600 m kw. w Jaryszkach w ramach Panattoni Park Poznań VII, z której 25 procent już wynajęliśmy. Jest to nasze strategiczne działanie. Położenie parku 12 km od centrum Poznania to świetna wiadomość zarówno dla najemców, jak i przyszłych pracowników, którzy dotrą do pracy komunikacją miejską - mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe.

Poznań - miejsce na skuteczną inwestycję.
Wielkopolska to region ogromnych możliwości. Trzecie miejsce pod względem wysokości regionalnego PKB w kraju potwierdza silną pozycję województwa na gospodarczej mapie Polski. Ponadto, ponad 3,5-milionowa populacja daje dostęp do kadr, czym obszar zyskuje w oczach inwestorów i pracodawców. Poznań - stolica regionu - to jedno z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Przez jego obszar przebiega 11 dróg ponadpowiatowych oraz 8 linii kolejowych. Największym lokalizacyjnym atutem jest autostrada A2, która łączy Poznań z najważniejszymi ośrodkami logistycznymi w Polsce - Warszawą i Łodzią oraz w Europie - Berlinem. Patrząc na doskonałe położenie, dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz stały rozwój regionu nie dziwi aktywność Panattoni Europe w obrębie miasta.

Trzy inwestycje, jedna jakość.
Doskonała lokalizacja trzech powstających w regionie wielkopolskim parków logistycznych to tylko jeden z ich atutów. Kompleksy, które docelowo obejmą łącznie 9 budynków zapewnią powierzchnię magazynową najwyżej klasy "A", a także funkcjonalność oraz elastyczność modułów. Realizacja jednocześnie trzech różnych parków logistycznych otwiera okno na zróżnicowane inwestycje, zwłaszcza, że są to obiekty, które pozwalają zarówno na składowanie, jak i lekką produkcję.

Ostatnio zmieniany w środa, 26 czerwiec 2019 14:06

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Strony internetowe