logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DHL Express (Poland) wspiera "Biznes bez granic"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Na zdjęciu: od lewej - Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji międzynarodowych i Marta Wojewnik, dyrektor ds. obsługi klienta międzynarodowego DHL Express Poland. Na zdjęciu: od lewej - Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji międzynarodowych i Marta Wojewnik, dyrektor ds. obsługi klienta międzynarodowego DHL Express Poland.

Co łączy architekta, producenta jajek, wytwórcę biżuterii i właściciela e-butiku sukien ślubnych? Oczywiście: biznes bez granic. Dla tych wszystkich przedstawicieli, jakże różnych od siebie profesji, wspólnym mianownikiem jest chęć odniesienia sukcesu biznesowego poza granicami kraju. I jak się okazuje wiele firm z sukcesem realizuje już politykę ekspansyjną, bądź zamierza podjąć ją w najbliższym czasie.

   DHL Express (Poland), dostawca i ekspert w dziedzinie międzynarodowych usług logistycznych, po raz kolejny wsparł przedsiębiorczość ekspansyjną, tym razem partnerując spotkaniom z przedstawicielami małych i średnich firm pt.: "Biznes bez granic", które odbyły się w okresie wrzesień - listopad w ramach programu THINKTANK "Globalna Firma". Partnerstwo DHL Express (Poland) w tegorocznym projekcie jest kontynuacją przedsięwzięcia o charakterze konsultacyjno-doradczym dla MŚP zapoczątkowanego w ubiegłym roku.
   Podczas spotkań odbywających się w ramach programu "Globalna Firma", kilkudziesięciu przedsiębiorców z Poznania, Gdańska i Łodzi mogło zainspirować się, jak rozwinąć międzynarodową działalność firmy i pozyskać nowych klientów na najbardziej obiecujących rynkach w Europie i na świecie. Firma DHL Express (Poland), znana na rynku jako logistyczny partner, tym razem wystąpiła z pozycji partnera wspierającego rozwój biznesów poza granicami kraju. Jest to możliwe dzięki globalnej pozycji DHL, wiedzy merytorycznej i wieloletniemu doświadczeniu w zakresie międzynarodowych usług logistycznych, które pozwalają firmie dzielić się informacjami z klientami i wspierać ich biznesy. Współorganizatorami cyklu spotkań poza DHL Express (Poland), były uznane firmy działające na globalnej scenie - ekspert z dziedziny Internetu Google Polska oraz ośrodek dialogu i analiz THINKTANK.
   W tym roku spotkania z MŚP przybrały formę aktywnego dialogu - w trakcie sesji dyskutowano o najpopularniejszych kierunkach ekspansji zagranicznej polskich firm, jak również o wyzwaniach i możliwościach związanych z podbijaniem nowych rynków z perspektywy praktyk biznesowych samych uczestników i partnerów spotkań.
   Przed przystąpieniem do ekspansji bardzo pomocna jest wiedza na temat aspektów celnych i specyficznych regulacji danego kraju, której wagę podkreślali w swoich wystąpieniach przedstawiciele firmy DHL Express (Poland). Ważnym punktem spotkań było omówienie sposobów dotarcia do nowych klientów m.in. dzięki wykorzystaniu narzędzi analityki i sprzedaży online opracowanych przez Google, które pozwalają lepiej zbadać rynek i poznać potrzeby klientów.
   Według spostrzeżeń ośrodka dialogu i analiz THINKTANK główne bariery hamujące ekspansję MŚP tkwią w głowach liderów. A nieoczywiste myślenie, szukanie nisz i otwartość na ryzyko to czynniki sukcesu wielu polskich eksporterów.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 23 grudzień 2014 11:36

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj