logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DPD Polska wspiera ideę wolontariatu edukacyjnego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Fundacja Rozwoju Wolontariatu tworzy warunki dla skutecznego  szerzenia postaw prospołecznych w Polsce. Podobnie jak międzynarodowa organizacja pozarządowa Ashoka, z którą w tym samym duchu współpracuje właściciel największej polskiej firmy kurierskiej, Fundacja zajmuje się stymulowaniem pozytywnych przemian w społeczeństwie. Swoje cele realizuje głównie poprzez program „PROJEKTOR - wolontariat studencki”, którego fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- Przedsiębiorczość i kształtowanie właściwych postaw obywatelskich to wyzwania, które stoją przed całym naszym społeczeństwem. Projekty Fundacji są odpowiedzią na te wymagania. Mają na celu m. in. wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, wywodzących się z mniejszych miejscowości czy uboższych rejonów Polski. Działania te kreują młodych liderów - zazwyczaj studentów, którzy skupiają się nie tylko na własnym rozwoju i własnej karierze. Współtworzą oni także kapitał społeczny naszego kraju, dzieląc się wiedzą i umiejętnościami, z tymi, którzy mają do tych wartości mniejszy dostęp. Na tym polega kształtowanie ducha przedsiębiorczości po obu stronach tej relacji. Cieszymy się, że możemy mieć w tym dziele swój skromny udział - mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

- Partnerstwo z DPD Polska ma dla nas korzyści nie tylko finansowe. Planujemy także wspólne projekty w obszarze edukacji - mówi Beata Lachowicz Wiceprezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu. - Dotychczasowe działania firmy na rzecz otoczenia społecznego, takie, jak współpraca z uczelniami, organizowanie konkursów naukowych i szkoleń dla studentów, czy wspieranie lubelskiego hospicjum im. Małego Księcia, to przejawy wrażliwości społecznej, które są nam bliskie. Liczymy na to, że kooperacja ta będzie miała wymiar nie tylko organizacyjny, ale także otworzy perspektywy  współpracy zgodnej z naszymi statutowymi celami.

   Fundacja Rozwoju Wolontariatu od 10 lat współpracuje z wieloma firmami technologicznym i liderami innowacji polskiego biznesu. Wśród jej partnerów są także m.in. Fundacja PGNiG, Fundacja NBP i Fundacja BGK, a jako wolontariusze w projektach edukacyjnych brali udział m.in. prof. Jerzy Buzek, prof. Marek Belka, ministrowie i doradcy Kancelarii Prezydenta RP, Artur Rojek. W ciągu kilkunastu lat przeprowadzono w całej Polsce ponad 20 tys. projektów edukacyjnych w blisko 2 tys. szkołach, w których udział wzięło blisko 10 tys. studentów - wolontariuszy. W samym tylko 2012 roku zrealizowano 3,3 tys. projektów z udziałem ponad 32 tys. uczniów.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 24 kwiecień 2015 12:03

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj