logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Finał rowerowej akcji charytatywnej "Podróż dla Innych"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warto dążyć do celu, zwłaszcza wtedy, gdy jego realizacja wiąże się z zaangażowaniem w pomoc innym. Dowiedli tego trzej uczestnicy rowerowej akcji charytatywnej, którzy pokonując przeszkody, słabości, zmęczenie i dystans 880 km na rowerach, zrealizowali cel swojej czterodniowej „Podróży dla Innych”.

   „Podróż dla Innych” to inicjatywa charytatywna na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci - Natalii i Kacpra, zorganizowana we współpracy z fundacjami Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim. Pomysłodawcami oraz realizatorami akcji byli pasjonaci dwóch kółek, Edwin Osiecki i Paweł Matczyński, menadżerowie firmy DHL Express oraz wieloletni jej klient Stanisław Wojtanek, którzy dla dzieci przejechali na rowerach trasę od Tatr po Hel w ciągu 4 dni w dniach 12-15 sierpnia br. Rowerową „Podróż dla Innych” wspierali pracownicy DHL, sponsorzy - Kinnarps, Proeko, Agap i Elint, a także firma DHL Express (Poland) oraz wiele osób i organizacji, którym bliska jest pomoc innym.
   Głównym celem rowerowej wyprawy było zebranie środków pieniężnych na finansowanie leczenia dwojga podopiecznych fundacji Dostrzegamy Innych Ludzi oraz Jedni Drugim - Natalii i Kacpra. Kacper, który cierpi na porażenie mózgowe jest pacjentem hospicjum domowego St. Vincent Medical Center. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżka ortopedycznego dla niego oraz urządzenia medycznego ułatwiającego odkrztuszanie. Szczególnej pomocy wymaga również podopieczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bogumiłku - Natalka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zebrane środki pozwolą sfinansować koszty jej leczenia, na które nie stać jej rodziców z powodu trudnej sytuacji materialnej.
   Rowerzyści, pokonując codziennie średnio 220 km, przemierzyli w ciągu 4 dni trasę z Bukowiny Tatrzańskiej przez Nakło, Łęczycę i Tleń aż na Hel.

- To była wyczerpująca podróż, ale przede wszystkim niezwykle emocjonująca i budująca. Podczas tych czterech dni spotkaliśmy się z sympatią i życzliwością wielu osób, które bezinteresownie pomagały nam na wiele sposobów. Nasze aktywne zaangażowanie w tą akcję wzbudzało szerokie zainteresowanie, a jednocześnie przekonało do tego, że kręcąc na rowerach setki kilometrów, naprawdę chcemy pomóc potrzebującym i zachęcić innych do przyłączenia się. Bo nie ważne jak, ważne, że pomagamy. Bo warto pomagać - powiedział Stanisław Wojtanek, wieloletni klient firmy DHL Express i uczestnik akcji „Podróż dla Innych”.

   Zdaniem Marty Zagrodzkiej, członka zarządu Fundacji DHL - Dostrzegamy Innych Ludzi, a na co dzień kierownika ds. Zarządzania Informacją Wewnętrzną w DHL Express, angażowanie się w pomoc innym daje ogromną satysfakcję i motywację do podejmowania kolejnych wyzwań na rzecz potrzebujących.

- Aktywny udział w rowerowej akcji trzech śmiałków - Edwina, Pawła i Staszka - wzbudza podziw i szacunek. Zrealizowanie z takim rozmachem wyprawy rowerowej było nie tylko wielkim wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym, ale wymagało od samych uczestników determinacji, wielu poświęceń i wysiłku. Im się udało - zmierzyli się ze swoimi słabościami, pokonali prawie 900 km i zrealizowali najważniejszy cel z myślą o potrzebujących pomocy - powiedziała Marta Zagrodzka.

   Chociaż rowerowy etap „Podróży dla Innych” został zakończony, to wciąż trwa akcja zbierania środków na leczenie Natalii i Kacpra. Do tej pory w pomoc dla dzieci, oprócz sponsorów, zaangażowało się wiele firm oraz osób prywatnych. Zbiórka pieniężna potrwa do końca sierpnia br. W tym czasie podopiecznych akcji „Podróż dla Innych” może wesprzeć każdy, wpłacając dobrowolne sumy na konto Fundacji „Dostrzegamy Innych Ludzi” z dopiskiem: „akcja Podróż dla Innych”:


Fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”
Bank CitiHandlowy: 47 1030 0019 0109 8530 0043 3352

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 sierpień 2015 15:06

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj