logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Ekipa Raben sadzi las

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2100 drzew i ponad 400 wolontariuszy do ich posadzenia to finał tegorocznej akcji "e-faktura=wyższa kultura", w ramach której pracownicy Grupy Raben z rodzinami i przedstawicielami Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz fundacją Aeris Futuro realizują nasadzenia w imieniu klientów firmy. Tegoroczna akcja odbyła się w sobotę 23 marca 2019 roku nad jeziorem Chomęcickim w Wielkopolsce.

Akcja nasadzania drzew przez pracowników Raben z rodzinami, lokalną społeczność oraz fundację Aeris Futuro odbyła się już po raz szósty. Tym razem wolontariusze spotkali się w okolicach jeziora Chomęcickiego pod Poznaniem, aby posadzić 2100 różnorodnych drzew i krzewów, w tym owocowe i miododajne, stanowiące również wartość dodaną dla egzystującej na okolicznych terenach fauny. Sadzonki zneutralizują w ciągu całego cyklu życia 1575 ton CO². Jednak aspekt proklimatyczny to nie jedyny cel tych nasadzeń. Mają one również charakter integracyjny.
W tym roku ponad 100 pracowników firmy zabrało ze sobą swoje rodziny i znajomych, aby wspólnie sadzić drzewa, spędzić czas na świeżym powietrzu i przywitać wiosnę. Na uczestników czekała moc atrakcji: marsz edukacyjny po lesie, warsztaty z robienia domków dla ptaków pod okiem eksperta, warsztaty twórcze z eko-zabawek, a także wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

- Bardzo się cieszę z przebiegu tegorocznej akcji - powiedział Jakub Krzewina, CSR manager z Grupy Raben. - Wspaniale, gdy przestrzeń do integracji stanowi wspólne działanie - tym lepiej, gdy wolontariusze robią coś dobrego dla środowiska. Do tego możliwość budowania świadomości poszanowania środowiska naturalnego przez zabawę i udział w warsztatach lub marszu edukacyjnym. A to wszystko w imieniu klientów Grupy Raben - dzięki ich rezygnacji z papierowych faktur, mogliśmy wspólnie posadzić ponad 2000 drzew.

Sadzenie drzew to ukoronowanie offsetowego programu "e-faktura=wyższa kultura", w ramach którego Grupa Raben stara się zachęcić do proekologicznej postawy i przekonać swoich klientów o wyższości e-faktur nad jej papierowymi odpowiednikami. Każda zgoda przejścia na e-fakturę to jedno posadzone drzewo w imieniu klienta. W 2018 roku aż 2100 firm zgodziło się zrezygnować z papierowych faktur na rzecz ich elektronicznej wersji, dlatego w sobotę, 23 marca 2019 roku, pracownicy mogli posadzić w ich imieniu właśnie taką ilość drzew.

- Był to dzień, który na trwałe zapisał się w naszych sercach - cudowna pogoda, świetna ekipa, praca z misją, extra zabawa. Wielkie uszanowanie dla dyrektora Wielkopolskiego Parku Narodowego - Zbigniewa Sołtysińskiego, prezesa Grupy Raben - Ewalda Rabena oraz dyrektora Generalnego Raben Logistics Polska - Janusza Anioła za zaangażowanie i czynny udział - podsumowuje sobotnią akcję Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji Aeris Futuro.

Grupa Raben prowadzi nasadzanie drzew w ramach programu "e-faktura=wyższa kultura" od 2014 roku, w tym czasie łącznie udało się posadzić ponad 13 000 drzew.

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 marzec 2019 11:42

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj