Zaloguj się

ProLogis Research Group publikuje raport na temat efektywności energetycznej europejskich obiektów magazynowych

ProLogis, wiodący dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował o opublikowaniu nowego raportu badawczego zatytułowanego "Miara zrównoważonego rozwoju: ocena efektywności energetycznej europejskich obiektów magazynowych".

Autorzy raportu twierdzą, że w europejskich inicjatywach legislacyjnych można zauważyć dążenie do większego wykorzystania budynków proekologicznych z niższymi emisjami dwutlenku węgla. Autorzy poświęcają szczególną uwagę dyrektywie 2002/91/WE, która nakłada na każdego właściciela nieruchomości obowiązek uzyskania świadectwa charakterystyki energetycznej (Energy Performance Certificate, EPC), określającego stopień dostosowania efektywności energetycznej budynku do minimalnych standardów zgodności ustanowionych we wspomnianej dyrektywie.

- Budowa proekologicznych nieruchomości jest coraz częściej uznawana za najlepszą praktykę w sektorze zarządzania łańcuchem dostaw, a tym samym w europejskim sektorze powierzchni magazynowych - powiedział Leonard Sahling, wiceprezes ProLogis Research Group. - Chociaż w legislacji już wcześniej dawało się zauważyć dążenie ku bardziej proekologicznym budynkom, ich użytkownicy mogą teraz docenić prawdziwe korzyści płynące z wyboru takich właśnie budynków, a to z pewnością zdeterminuje decyzje podejmowane w przyszłości.

Autorzy raportu twierdzą, że w najbliższych latach firmy działające na rynku europejskim będą wykorzystywać klasy energetyczne budynków w procesie wyboru budynków o najwyższej efektywności energetycznej, a także w zarządzaniu swoimi emisjami dwutlenku węgla. Z raportu wynika również, że proekologiczne właściwości budynków mogą przyczynić się do znacznych oszczędności - w jednym z przytoczonych w raporcie przykładów z rynku brytyjskiego sięgnęły one bowiem aż 230 000 - 335 000 funtów rocznie.

Autorami raportu są Simon Cox, wiceprezes ds. zarządzania projektami i dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju ProLogis w Wielkiej Brytanii oraz Lisa Graham, wiceprezes ds. badań europejskich ProLogis.

Kopię raportu można pobrać ze strony:
http://www.logistyka.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6877&Itemid=1
oraz:
http://ir.prologis.com/EnergyEfficiencyEUWarehouses.cfm

Ostatnio zmieniany w piątek, 10 luty 2012 09:18
Zaloguj się by skomentować