logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Raport Prologis tworzy nowy model oceny kompromisów optymalizujących koszty łańcuchów dostaw

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jaka jest i będzie rola nieruchomości logistycznych w łańcuchach dostaw? Prologis Research przyjrzał się tematowi z bliska w kolejnym raporcie „Odblokowując wartość łańcucha dostaw” .

   W pierwszym raporcie z trzyczęściowej serii zaobserwowano, że rozwój handlu elektronicznego przybliża łańcuchy dostaw do konsumentów, zwiększając popyt na bardziej kosztowną powierzchnię logistyczną.
   Niedawno opublikowany drugi raport, zatytułowany „Odblokowując wartość łańcucha dostaw”, bada ekonomię łańcuchów dostaw i jej wpływ na rynek nieruchomości, tworząc nowy model oceny kompromisów, na jakie muszą pójść firmy w ramach budowania łańcuchów dostaw. Kompromisy te optymalizują koszty i pomagają sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym poziomu usług.
   Główne wnioski wskazują, że choć jedyną stałą jest zmiana, nowy model ekonomii łańcuchów dostaw pomaga wykazać najbardziej trwałe trendy w branży, które mogą okazać się pomocne w kontekście przyszłościowych łańcuchów dostaw, operacji logistycznych i inwestycji. Wspomniane trendy to:
• Czynsz za nieruchomości logistyczne stanowi najmniejszy koszt w całym łańcuchu dostaw, a tworzy ogromną wartość w kontekście znaczącej poprawy poziomu świadczonych usług czy usprawnienia zarządzania kosztami;
•  Zmienione struktury łańcuchów dostaw zwiększają zapotrzebowanie na siłę roboczą i stwarzają znaczące możliwości zatrudnienia w lokalnych społecznościach;
•  Handel elektroniczny zapoczątkował koncepcję zsynchronizowanego handlu, w którym część łańcucha dostaw dotycząca wyboru / zapłaty / dostawy jest prowadzona przez sprzedawców detalicznych, a nie konsumentów;
•  Łańcuchy dostaw rozciągają się teraz aż do drzwi konsumenta, zapewniając mu wygodę i wybór;
•  Nieruchomości logistyczne są niezbędne w kontekście egzekucji nowych strategii e-fulfillment, np. kiosków czy metody kliknij i odbierz.
  
   Prologis Research podjął współpracę z The Sequoia Partnership, grupą badawczą zajmującą się analizą łańcuchów dostaw, aby jak najdokładniej oszacować całkowity koszt łańcucha dostaw i poszczególnych jego elementów. Model ten poddaje również szczegółowej analizie rosnący wpływ handlu elektronicznego.

   Co może przynieść przyszłość?
Ostatni raport Prologis z tej serii skupi się na trendach przyszłości, dotyczących między innymi tego, jak innowacje techniczne i cykle ekonomiczne prowadzą do zmiany w kosztach łańcuchów dostaw, a w szczególności w zakresie transportu, pracy i sprzętu. Badany będzie wpływ innowacji, takich jak: alternatywne paliwa, robotyka i automatyzacja, big data i analiza predyktywna, na kształt przyszłych łańcuchów dostaw oraz, potencjalnie, najbardziej pożądanych nieruchomości.

Raport "Odblokowując wartość łańcucha dostaw”

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 lipiec 2018 09:20

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj