logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Przejazdy pociągiem na ceremonie pogrzebowe 17 i 18 kwietnia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Organizatorzy szacują, że parę prezydencką i ofiary tragedii pod Smoleńskiem będzie chciało osobiście pożegnać półtora miliona ludzi. Pociągi będą najwygodniejszym i najszybszym sposobem dotarcia na ceremonie pogrzebowe w Warszawie (17 kwietnia w sobotę o godzinie 12.00) i w Krakowie (18 kwietnia w niedzielę o godzinie 14.00).

Podróż koleją z centrum Warszawy do centrum Krakowa w sobotę i w niedzielę zajmie dwie i pół godziny. Analogiczna podróż samochodem lub autobusem zabierze minimum sześć godzin. Z dworców kolejowych w Warszawie i w Krakowie, do których dojadą wszystkie pociągi, będzie można dostać się na miejsce ceremonii w czasie nie dłuższym niż 25 minut.  Korzystający z kolei uczestnicy uroczystości, ominą poważnie zakorkowane wjazdy i wyjazdy z obu aglomeracji. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem biletami, przewoźnicy apelują do zainteresowanych o wcześniejszy zakup biletów. Wszyscy najwięksi przewoźnicy kolejowi: PKP Intercity, Przewozy Regionalne, Koleje Mazowieckie oraz zarządca dróg kolejowych PKP PLK i zarządca dworców kolejowych PKP S.A. przygotowali wyjątkowe działania:

1. Pociągi wszystkich przewoźników kolejowych będą kursować w sobotę i niedzielę jak w dni powszednie. Pociągi łączące Warszawę i Kraków będą kursować średnio co 45 minut.

2. Do Warszawy i Krakowa dojadą w sobotę i w niedzielę 123 pociągi PKP Intercity stałego kursowania (Express InterCity i TLK) plus 39 dodatkowych pociągów.

3. Wszystkie pociągi łączące oba miasta z pozostałymi największymi aglomeracjami (Poznań, Trójmiasto, Wrocław, Katowice, Lublin, Rzeszów, Białystok, Łódź, Bydgoszcz, Szczecin) będą maksymalnie wzmocnione wagonami.

4. PKP Intercity i Przewozy Regionalne uruchomią w sumie dodatkowo 48 pociągów (9 pociągów Przewozy Regionalne i 39 pociągów PKP Intercity).

5. W pociągach do/z Warszawy (17.04. br) i do/z Krakowa (18.04. br), od osób z biletem innego przewoźnika, drużyna konduktorska nie będzie pobierać „kary”. Pobierze tylko różnicę należności za przejazd między biletem posiadanym a biletem właściwym, albo odnotuje na bilecie przejazd w pociągu niższej kategorii, stanowiący podstawę do otrzymania zwrotu różnicy należności w kasie biletowej.

6. Na dworcach w Krakowie i Warszawie będą pracowały wszystkie punkty sprzedaży biletów.

7. Dworzec Centralny w Warszawie oraz Dworzec Główny w Krakowie będą czynne 24 godziny na dobę. „Infowolontariusze” na dworcach, oznaczeni żółtymi kamizelkami, będą wspierać pasażerów informacją oraz wskazówkami, jak dostać się najwygodniej na ceremonie pogrzebowe.

8. Dworce będą przygotowane na bardzo duży ruch pasażerów. Zostaną dodatkowo zabezpieczone siłami policji, Straży Ochrony Kolei oraz służb medycznych.

9. Aby zapewnić maksymalną przejezdność dróg kolejowych zatrzymane zostaną wszystkie pociągi towarowe z niebezpiecznymi materiałami i ograniczony maksymalnie ruch pozostałych pociągów towarowych. W pogotowiu czekać będzie kilkanaście: rezerwowych pociągów i lokomotyw, pociągów technicznych i energetycznych.

10. Od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do godziny 0.00 pracę wszystkich struktur koordynować będzie specjalny zespół antykryzysowy tworzony przez wszystkich przewoźników oraz zarządcę infrastruktury.

Wszystkie niezbędne dla pasażerów informacje będzie można uzyskać w następujący sposób:
• pod numerem specjalnej całodobowej infolinii 19 757
• w punktach obsługi klienta na dworcach kolejowych
• od oznakowanych infowolontariuszy na dworcach
• strony internetowe: http://rozklad-pkp.pl/, http://www.intercity.pl/, http://www.przewozyregionalne.pl/

Rozkład jazdy można sprawdzić również przez system SMS. Wystarczy wysłać SMS na numer 71 PKP (koszt SMS-a wynosi 1 zł netto) o treści: „nazwa miasta” do „nazwa miasta”.

Bilety na wszystkie pociągi można kupić:
• przez Internet: http://www.intercity.pl/, (dotyczy połączeń EIC, Ex oraz nocnych TLK z wagonami sypialnymi i kuszetkami)
• w kasach kolejowych na dworcach wszystkich przewoźników kolejowych
• oraz w pociągach.

Ostatnio zmieniany piątek, 16 kwiecień 2010 10:46

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Brązowe Godło dla DHL Express w programie Operator Logistyczny 2017

Brązowe Godło dla DHL Express w programie Operator Logistyczny 2017

DHL Express, dostawca i ekspert na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych, zdobył Brązowe Godło w XIV...

Firma LOXX wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

Firma LOXX  wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

“Weekend cudów” za nami. W tym roku firma LOXX miała niezwykłą okazję uczestniczenia w przedsięwzięciu...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj