logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Telematics-as-a-service - nowa polityka rozliczania usług

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ciągu ostatniej dekady telematyka, satelitarne śledzenia pojazdów oraz przetwarzanie wyodrębnionych danych dynamicznie się rozwijały. Wynikało to z pojawiania się nowych trendów na rynku transportowym oraz rosnących oczekiwań klientów. Głównym kierunkiem, napędzającym innowacje stała się konieczność rozwoju urządzeń sprzętowych, które będą bezproblemowo działać w ekstremalnych warunkach, a jednocześnie dostarczą wiarygodnych danych oraz staną się łatwiej dostępne i bardziej użyteczne.

Wraz z upowszechnieniem urządzeń mobilnych, sieci 4G i publicznie dostępnych baz danych, firmy zaczęły koncentrować się na wykorzystywaniu innowacji biznesowych i usługowych. Z tego powodu WebEye zdecydował się zmienić podejście do polityki biznesowej, rezygnując w nowych pakietach cenowych z opłat za usługi z góry i wprowadzając pełną gamę usług telematycznych w formie płatności miesięcznych (Telematyka jako usługa).

- Doświadczenie pokazało, że koszty początkowe, takie jak sprzęt i akcesoria pokładowe, np. sondy paliwowe, a także opłaty za dostawę i instalację, powstrzymały wiele mniejszych firm przed korzystaniem z innowacji telematycznych. Nawet dla dużych przedsiębiorstw spedycyjnych usługi telematyczne mogły stanowić znaczne koszty. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu stałych, miesięcznych opłat za usługę - tłumaczy Paweł Wloczek, CEO WebEye Polska.

Popularność takiej formy rozliczania usług wzrasta nie tylko dzięki redukcji kosztów początkowych. W przypadku sprzętu telematycznego, zainstalowanego w pojazdach, użytkownik oszczędza na kosztach zakupu, dostawy i instalacji. Dodatkowo ma pewność, że usługodawca podejmie się wymiany i naprawy urządzeń przez cały okres obowiązywania umowy. W przypadku WebEye ta nieograniczona w czasie gwarancja na urządzenia zastąpiła dotychczasowy tradycyjny model, bazujący na 24-miesięcznym okresie gwarancyjnym. Telematyka jako usługa pomoże więc uniknąć wielu problemów podczas całego okresu współpracy.
W przypadku nowej oferty przeciętna firma, w zależności od konfiguracji technicznej, może zaoszczędzić jednorazowo nawet do 800 EUR na jednym pojeździe, w porównaniu z tradycyjnym modelem usługi, bazującym na opłacie startowej. System, który został uruchomiony w drugim kwartale tego roku, jest dostępny zarówno dla obecnych, jak i przyszłych klientów przy zakupie nowych subskrypcji, niezależnie od wielkości firmy i typów pojazdów, wchodzących w skład firmowej floty.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 czerwiec 2019 10:30

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj