logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Podsumowanie tegorocznej edycji "Truckers Lab"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Truckers Lab to kampania polegająca na mobilnych badaniach skierowanych do kierowców, szczególnie do kierowców zawodowych. W tym roku upłynęła pod hasłem "Weź się na warsztat". W 7 lokalizacjach w całej Polsce kierowcy mieli szansę sprawdzić stan swojego zdrowia.

Profesjonalna ekipa medyczna w specjalnie zaaranżowanym mobilnym laboratorium mierzyła ciśnienie krwi, poziom glukozy oraz cholesterolu, a także dokonywała pomiaru składu masy ciała. Podczas wydarzenia badani mogli także skonsultować się z dietetykami. Optymistycznym spostrzeżeniem jest fakt, że coraz więcej kierowców wychodzi z inicjatywą rozmów o możliwościach zdrowego odżywiania w trasie.
Pomysł na kampanię jest odpowiedzią na niepokojące dane raportów o stanie zdrowia kierowców zawodowych, opracowanych przez Fundację Truckers Lab oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z raportów wynika, że stan zdrowia kierowców zawodowych z roku na rok znacząco się pogarsza.
Lista chorób, na które są narażeni kierowcy zawodowi jest długa. Grozi im otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zawał serca, udar mózgu, schorzenia kręgosłupa. Długie lata za kółkiem, tryb pracy, permanentna pozycja siedząca oraz specyfika tego zawodu niejednokrotnie oznaczają pośpiech, stres i minimalną ilość ruchu. Praca w fotelu kierowcy wiąże się z nieprawidłową pozycją ciała i ogromnym obciążeniem kręgosłupa, który stopniowo ulega deformacji. Działania Fundacji Truckers Life poparte kilkuletnimi badaniami, rozmowami z kierowcami oraz obserwacją kumulują się na długofalowej edukacji kierowców z zakresu zdrowego odżywiania oraz dbania o swoje zdrowie. Działania te mają charakter profilaktyczny. Poprzez badania mobilne Fundacja dąży do zwiększenia świadomości zdrowotnej, zmiany nawyków żywieniowych i zaktywizowania kierowców, a co za tym idzie do poprawy bezpieczeństwa na drogach - zdrowy kierowca to bezpieczny kierowca.
Podczas akcji kierowcy mogli odpocząć w specjalnej strefie Partnera Strategicznego - Mercedes Benz Trucks Polska. Atrakcją wydarzenia była także prezentacja Nowego Actrosa.


Kampanię wsparli Patroni Medialni: Polskie Radio PR I, Trans.info, Na Osi, 40ton.net, Polski Trucker.
Honorowe Partnerstwo objęli: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Transport i Logistyka Polska oraz Stowarzyszenie Polski Trucker.

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 wrzesień 2019 12:21

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj