Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Harmonogram pracy kierowcy, godziny nocne

Harmonogram pracy kierowcy, godziny nocne 6 lata 10 miesiąc temu #8336

Witam, mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest z pracą kierowcy w godzinach nocnych.
Zakładam, że godziny nocne mam od 2 do 6. Jeśli w tym czasie kierowca pracuje to nie może pracować więcej niż 10h.
Czy w tych wypadkach jest ten przepis złamany? Te 10 godzin liczy się w ciągu 24h od rozpoczęcia pracy? Czy jak? tu zdjęcie 1 i tu zdjęcie 2

Próbując ominąć problem z godzinami nocnym zmieniłem trochę harmonogram. Sęk w tym że czas jazdy mam 90h 39 minut, czyli muszę to rozbić na trzy tygodnie (max 90h jazdy w ciągu dwóch tygodni). Bez sensu jest robić dwa odpoczynki tygodniowe w tym okresie tym bardziej że tylko 39 minut jazdy mu zostanie. To wymyśliłem sobie coś takiego jak na foto. Wydłużyłem dwa odpoczynki dzienne i dałem przerwę 4:50 ostatniego dnia. I teraz pytanie czy taka przerwa może być w ciągu dnia? Jeśli tak to jak ją zapisać 0:15 do czasu pracy i 4:35 do czasu dyżuru?
zdjęcie
Ostatnio zmieniany: 6 lata 10 miesiąc temu przez Stefan.11900.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Harmonogram pracy kierowcy, godziny nocne 6 lata 9 miesiąc temu #8357

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

w przypadku wykonywania pracy przez kierowcę w nocy, czas pracy nie może przekraczać 10 godzin w danej dobie. Ale nie chodzi tu o dobę "zegarową", ale o 24 godziny, które biegną od godziny, w której kierowca rozpoczyna pracę zgodnie z obowiązującym go rozkładem. Czyli kierowca nie może rozpocząć pracy wcześniej, niż po upływie 24 godzin od momentu poprzedniego rozpoczęcia pracy.
10 godzin czasu pracy kierowcy nie jest przeznaczone tylko na kierowanie pojazdem, ale oznacza również inne czynności związane z obsługą pojazdu, załadunku i rozładunku towaru, czynności spedycyjne, formalności administracyjne itd.

Polecam ciekawe omówienie tych zagadnień w książce P. Andrzejczyka i P. Fajfera, Branża TSL w przykładach i ćwiczeniach, Poznań 2016, wyd. w ramach serii Biblioteka Logistyka.

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.083 s.