Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Gęstość obciążenia ogniowego

Gęstość obciążenia ogniowego 3 lata 5 miesiąc temu #9733

  • venue19
  • venue19 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Oklaski: 0
Witam ponownie:)

Czy można w jakiś sposób "legalnie obejść" zabezpieczenia gęstości obciążenia ogniowego?. Chodzi mi dokładnie o rozlokowanie towaru bądź użycie wiat na zewnątrz magazynu na składowanie łatwopalnych referencji jak Oleje czy opony?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gęstość obciążenia ogniowego 3 lata 5 miesiąc temu #9734

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3689
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

wiele zależy od powierzchni magazynu. Nieco inne metody można zastosować w przypadku mniejszych magazynów, a inne w przypadku większych obiektów.
Czy może Pan podać nieco więcej informacji na temat Waszego magazynu? Jaka jest jego powierzchnia?

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gęstość obciążenia ogniowego 3 lata 5 miesiąc temu #9735

  • venue19
  • venue19 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Oklaski: 0
Magazyn będziemy rozbudowywany. Obecnie 6 tys, m2,a będzemy rozbudowywać o kolejne 4 tys. m2 więc chyba można liczyć jako 10 tys.
Klasa zabezpieczenia pożarowego D.
Ilość MJ/m2 1000.

Przetrzymujemy towary różnego rodzaju jak:
opony
oleje napędowe
kartony,
drewniane palety
Ostatnio zmieniany: 3 lata 5 miesiąc temu przez venue19.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gęstość obciążenia ogniowego 3 lata 5 miesiąc temu #9736

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3689
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

1) Jeżeli po rozbudowie magazynu do 10 000 m kw. wielkość obciążenia ogniowego się nie zmieni i pozostanie na poziomie 1000MJ/m kw., wówczas klasa odporności pożarowej całego kompleksu pozostanie "D". Dla obciążenia ogniowego 1000M J/m2 wielkość strefy pożarowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2015 r., poz. 1422 z późn. zm.) § 228.1, wynosi 15 000 m kw.
2) Jeżeli po rozbudowie zwiększy się obciążenie ogniowe do 2000M J/m kw., wówczas klasa odporności pożarowej całego kompleksu musi być "C", a strefa pożarowa musi być mniejsza, równa 8 000 m kw.
Zgodnie z § 214 jeżeli budynek wyposażymy w stałe samoczynne urządzenia gaśnicze wodne (tryskacze), możemy obniżyć klasę odporności pożarowej budynku o jedną w stosunku do wynikającej z § 212; a zastosowanie stałych samoczynnych urządzeń gaśniczych wodnych (tryskaczy) zwiększy nam strefę pożarową o 100% czyli do 16 000 m kw.

Kolejnym rozwiązaniem jest budowa 4 000 m kw. jako oddzielnej strefy (ze ścianami oddzielenia przeciwpożarowego) i połączenie z istniejącym magazynem bramą pożarową.

Pozdrawiam
Jacek Zając
Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.106 s.