Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: deklaracja dostawcy

deklaracja dostawcy 8 miesiąc 2 dni temu #10293

Witam,
Mam problem z uzyskaniem deklaracji dostawcy od naszego partnera (produkcja kontraktowa). Potrzebuję uzyskać deklarację dostawcy aby móc wnioskować o Eur1. Jednak pomimo spełnienia reguł pochodzenia nasz partner biznesowy nie chce nam takiej deklaracji podpisać. Jak tłumaczenie podaje fakt, że nie jest producentem towaru i nie może podpisać się pod deklaracją.... nie potrafię przeforsować tego tematu. Czy dostawca ma obowiązek wystawienia takiej deklaracji? Jeżeli tak jaka jest podstawa prawna? Czy dobrze myślę, że producent kontraktowy może bez problemu taką deklarację podpisać?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

deklaracja dostawcy 8 miesiąc 1 dzień temu #10296

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3672
  • Otrzymane podziękowania: 198
  • Oklaski: 157
Witam,

Dokument nazywa się "deklaracja dostawcy", a więc już jak sama nazwa wskazuje, jest on sporządzany przez dostawcę, a niekoniecznie przez producenta. Oczywiście jeżeli kontrahent jest pośrednikiem, to aby móc wystawić deklarację dostawcy, powinien podobny dokument uzyskać od swojego dostawcy. Może zatem brak tego dokumentu stoi za opisywanym powyżej problemem
Wystawienie deklaracji dostawcy to zagadnienie cywilne, ustalane pomiędzy stronami transakcji handlowej. Przepisy prawa regulują wyłącznie wzór takiej deklaracji oraz wskazują procedurę jej weryfikacji przez urząd. Nie wprowadzają zaś normy, która mogłaby być uznawana jako obowiązek wystawienia ww. dokumentu. Te kwestie wymagają zatem rozwiązań na gruncie biznesowym.

Pozdrawiam
Roman Andrzejewski
Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.132 s.
Strony internetowe