Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: plac manewrowy

plac manewrowy 8 lata 6 miesiąc temu #3609

Witam,
Piszę pracę na temat budowy placu manewrowego i frontów przeładunkowych. W literaturza z którą się zetknęłam jest mnóstwo informacji na temat frontów natomiast na temat budowy placu nie udało mi się nic znaleść:/ mam pytanie czy mogliby Państwo jakoś pomóc? byłabym wdzięczna, z góry dziękuję
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: plac manewrowy 8 lata 6 miesiąc temu #3612

  • Marcin_L
  • Marcin_L Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Człowiek największą wartością firmy
  • Posty: 187
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 19
Witam Pani Justyno
Trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę ile aut i jakiego rodzaju będzie obsługiwał terminal.
Czy będą to ''solówki'' czy będą to ciągniki z naczepami ?
Warto zobaczyć jaka infrastruktura istnieje w około danego miejsca ,czyli czy np w pobliżu jest kilka firm ,które będą korzystać z tej samej drogi transportowej.
Pomyśleć można też o kilku bramach wjazdowych/wyjazdowych tak ,aby jeden samochód nie był blokowany przez drugi. Tak by jednocześnie mógł się ustawić do rozładunku samochód ,a kolejny odjechać bez żadnych problemów ,by była zapewniona odpowiednia przepustowość placu manerwowego.
Aby poprawić bezpieczeństwo należy zamontować w strategicznych punktach monitoring, czyli przy bramach wjazdowych/wyjazdowych oraz przy dokach przeładunkowych.
Postaram się jeszcze uzupełnić swojego posta, ale mam nadzieję ,że chociaż trochę Panią naprowadziłem na dany temat i pomogłem.
edit:
Przy projektowaniu placu manewrowego warto zastosować naprowadzacze świetlne montowane przy rampach ,zamiast montowanych na ziemi odbojników metalowych ,które naprowadzają naczepę kierowcy do doku.
Takie zastosowanie (ledowe naprowadzacze) zaoszczędzi nam wiele miejsca na placu manewrowym ,oraz jest świetnym ułatwieniem dla kierowcy (widzi on światło ledowe w lusterkach bocznych) przy manewrach w nocy jak i w dzień.
Pozdrawiam
Marcin
Uwielbiam pracę z kreatywnymi ludźmi.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 6 miesiąc temu przez Marcin_L.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Justyna Solinska
Czas generowania strony: 0.132 s.
Strony internetowe