logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Rzetelna firma spedycyjna, czyli jaka? Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jakie warunki musi spełnić firma spedycyjna, żeby zostać uznaną za rzetelną i godną zaufania?

Marcin Jeziorski, prezes TBX: Wymagania klientów wobec usług firm spedycyjnych zmieniają się dynamicznie. Dzisiaj, oprócz dostaw realizowanych bezproblemowo, w terminie i bezpiecznie, klienci oczekują najwyższej staranności na każdym etapie transportu. Ze względu na rodzaj towaru, zleceniodawcy poszukują firm, które zaoferują im indywidualne i elastyczne podejście, a także kompleksowe rozwiązania logistyczne i transportowe. Na rynku spedycyjnym funkcjonuje bardzo dużo firm, które oferują szeroki zakres usług transportowych i z powodzeniem rozwijają swoją działalność. Jednakże wypracowanie wizerunku rzetelnej i godnej zaufania firmy wiąże się z odpowiednimi cechami oraz zobowiązuje do podejmowania konkretnych działań i prowadzenia konsekwentnej polityki jakości.
Po pierwsze, godną zaufania firmę spedycyjną wyróżnia doświadczenie na rynku i wiedza specjalistyczna. Organizacja przewozu ładunków jest bowiem procesem złożonym i skomplikowanym pod względem operacyjnym. Im dłużej firma istnieje, tym lepiej zna realia rynku i może zaoferować bardziej kompleksową i korzystniejszą ofertę. Doświadczony spedytor jest w stanie zaplanować i zrealizować najbardziej skomplikowane zlecenie. Co więcej, podejmując współpracę z klientem, przejmuje na siebie cały ciężar związany z obsługą.
Dobra firma spedycyjna jest również rzetelnym pracodawcą, docenia potencjał pracowników i dostrzega ich potrzeby. Inwestuje w rozwój kompetencji, potrafi umiejętnie wykorzystać ich wiedzę oraz doświadczenie do zbudowania przewagi konkurencyjnej (np. wysoka jakość usług, sprawna i fachowa obsługa czy zaangażowanie pracowników). Odpowiednio przeszkolony zespół pracowników współpracuje ze sobą, dba o szczegóły na każdym etapie realizacji zlecenia i jest w stanie szybko podejmować odpowiednie działania.
W działalności firmy spedycyjnej niezwykle ważna jest efektywna współpraca z wykwalifikowanymi i sprawdzonymi przewoźnikami. Ich doświadczenie oraz odpowiedzialność i sumienność podczas realizacji zadań, bezpośrednio przekładają się na jakość świadczonych usług i warunkują sukces realizowanych przewozów.
Rzetelna firma spedycyjna powinna dysponować odpowiednim zapleczem transportowym, który daje gwarancję szybkiego i pewnego transportu - właśnie na tym zależy obecnie wszystkim klientom. Podczas wykonywania wszelkiego typu zleceń przewozowych wykorzystuje się odpowiednią flotę pojazdów, która pozwala efektywnie optymalizować koszty, czas, a także warunki transportu. Godny zaufania spedytor dba o pełną kontrolę nad oferowanym transportem, aby zagwarantować bezpieczny przewóz ładunków. Kluczowym etapem realizacji każdego zlecenia jest planowanie dostawy i optymalizacja tras przewozu - to pozwala wyeliminować opóźnienia w dostawie, mogące mieć rażący wpływ na jakość dostarczonego towaru.
Na wizerunek rzetelnej i godnej zaufania firmy spedycyjnej zasługuje partner dotrzymujący słowa i wywiązujący się wobec klienta z podjętych zadań. Robi więcej niż oczekuje od niego klient, identyfikuje jego potrzeby, doradza i zleca wykonanie usługi tylko zweryfikowanym przewoźnikom. Nie boi się powiedzieć, że niektóre wymagania klienta są niemożliwe do zrealizowania i proponuje inne rozwiązania. Dobra firma spedycyjna utrzymuje stałą współpracę z przewoźnikami i wspiera ich w prowadzeniu działalności transportowej, m.in. pomaga w analizie kosztów i ocenie przebiegu procesu spedycji, rozlicza się z podwykonawcami w terminie, zapewnia im utrzymanie ciągłości pracy oraz wspólny rozwój.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 kwiecień 2019 09:06

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP CARGO rozwija intermodal

PKP CARGO rozwija intermodal

Rozwijanie międzynarodowych połączeń intermodalnych oraz zwiększanie przeładunków towarów w Polsce - w takich dwóch kierunkach...

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom bezpieczeństwa na przejazdach…

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych

#SzlabanNaRyzyko - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 2005 r. prowadzą Kampanię "Bezpieczny Przejazd -...

ROHLIG SUUS Logistics otwiera centrum w Panattoni Park Wrocław IX

ROHLIG SUUS Logistics otwiera centrum w Panattoni Park Wrocław IX

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, otwiera nowe centrum logistyczne ROHLIG SUUS Logistics...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj