logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Konferencja "Dąbrowa Górnicza - Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive - Kierunek Dąbrowa Górnicza"

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2016-10-06

Data zakończenia: 2016-10-07

Miejsce konferencji: Dąbrowa Górnicza, Hotel Holiday Inn, Aleja Róż 1a

Organizator: Bluevine Consulting

Z okazji 100. rocznicy otrzymania praw miejskich przez Dąbrowę Górniczą oraz 20-lecia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, władze miasta oraz KSSE zapraszają na trzecią edycję konferencji "Dąbrowa Górnicza - Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive - Kierunek Dąbrowa Górnicza". Wydarzenie odbędzie się 6 października 2016 roku w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.

Przemysł motoryzacyjny w Polsce zalicza ostatnie lata do bardzo udanych. Wzrasta sprzedaż samochodów osobowych na rodzimym rynku, ale to właśnie rynki eksportowe są dla polskich producentów najistotniejsze (na eksport idzie ponad 80% produkcji). Według danych Eurostatu w I kwartale 2016 roku eksport produktów motoryzacyjnych z Polski wzrósł o 3,8% i wyniósł 7,6 mld euro. Polską specjalizacją jest głównie produkcja części motoryzacyjnych, silników oraz samochodów osobowych, dostawczych, autobusów, naczep. Popyt na nie w całej Europie wynika nie tylko z dobrej kondycji europejskiej motoryzacji, ale także z wysokiej konkurencyjności polskich produktów - połączenia aspektów cenowych i jakościowych.
Wielu producentów części motoryzacyjnych rozwija produkcję w Polsce korzystając z porównywalnych lub niższych kosztów pracy wykwalifikowanej kadry. Dobra infrastruktura komunikacyjna i stosunkowo bliskie odległości do klientów (istotne w dostawach "just on time") sprawiały, że to części z polskich zakładów są w dużym stopniu wykorzystywane w samochodach produkowanych nie tylko w Europie środkowo-wschodniej, ale także np. w Niemczech, Włoszech czy Francji. Nie dziwi więc fakt, że swoją działalność w Dąbrowie Górniczej prowadzą zagraniczne koncerny specjalizujące się w produkcji komponentów samochodowych, jak Brembo, Saint Gobain Innovative Materials; Ficomirrors czy NGK Ceramics. Nie brakuje również średnich i małych polskich przedsiębiorców kooperujących z większymi graczami. To co przyciąga nowych inwestorów do Dąbrowy Górniczej to dogodne położenie w pobliżu skrzyżowaniu dróg: Kraków - Wrocław i Cieszyn - Gdańsk, bliskość zagranicznych rynków zbytu, dostępna i wykwalifikowana kadra pracownicza oraz czekające na inwestorów różne formy pomocy publicznej m.in. zwolnienie z podatku CIT w specjalnej strefie ekonomicznej, z podatku od nieruchomości dla każdego typu przedsiębiorcy czy bezpośrednie wsparcie finansowe na tworzenie nowych miejsc pracy.

W związku z tym, zmierzając do dalszego uatrakcyjnienia oferty dla biznesu, władze Dąbrowy Górniczej zapraszają na kolejną - trzecią już - edycję konferencji "Dąbrowa Górnicza - Kierunek Inwestycje. Inwestycje Automotive - Kierunek Dąbrowa Górnicza".
Wydarzenie stanowi unikatowe połączenie dwóch osobnych przedsięwzięć: otwartej konferencji poświęconej tematyce automotive, która gromadzi przedstawicieli branży i inspiruje do dyskusji oraz nieformalnych spotkań networkingowych służących wymianie doświadczeń. To stały punkt w kalendarzu najbardziej liczących się przedsiębiorców motoryzacyjnych w Polsce, instytucji okołobiznesowych, a także przedstawicieli organizacji rządowych. Ostatnie lata pokazują, że konferencja stała się wydarzeniem rangi międzynarodowej ponieważ rokrocznie uczestniczy w nich grupa firm z zagranicy.
Podwójny jubileusz - 100. rocznica otrzymania praw miejskich przez Dąbrowę Górniczą oraz 20-lecie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - będzie znakomitą okazją do rozmów o sukcesach i planach na przyszłość.
Dąbrowa Górnicza inspiruje unikatowym klimatem inwestycyjnym, atrakcyjnymi terenami oraz wysokim poziomem obsługi przedsiębiorców. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to najlepsza specjalna strefa ekonomiczna w Europie i druga na świecie, według rankingu "Global Free Zone of the Year 2015" magazynu Bussines Financial Times.

Tematyka tegorocznej konferencji koncentrować się będzie wokół nowych inwestycji w przemyśle motoryzacyjnym oraz instrumentów wsparcia dostosowanych do potrzeb przedsiębiorców tej branży. Zostaną przedstawione wdrażane innowacyjne rozwiązania stanowiące istotny czynnik zachowania przewagi nad konkurencją.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www konferencji.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy taryfikator kar dla przewoźników już od września

Nowy taryfikator kar dla przewoźników już od września

Aż 12 tysięcy PLN kary maksymalnej może zapłacić przewoźnik drogowy w przypadku naruszenia wybranych regulacji...

Uwaga na kontrolę trzeźwości za granicą - wynik badania może…

Uwaga na kontrolę trzeźwości za granicą - wynik badania może być wyższy niż w Polsce

Większość lata już za nami, ale jeszcze wielu z nas wakacyjne wojaże ma wciąż przed...

Powstaje pierwszy z czterech nowych magazynów w Gdyni

Powstaje pierwszy z czterech nowych magazynów w Gdyni

Realizując strategię rozwoju Portu Gdynia do roku 2030, Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., 31 lipca...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj